lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 1 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 29. Marec, , Dnes oslavuje Miroslav
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Pečeň

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 19.12.2001
späť
Späť

Poslať
 

Otázka znie, či vôbec viete kde sa vaša pečeň nachádza a na čo vám slúži? Častejšie ju vídame pri príprave hydiny, ako by sme si ju predstavovali vo vlastnom tele, najmä, ak nás netrápi. Pečeň je tvorená dvoma hlavnými lalokmi uloženými v pravej hornej časti brucha tesne pod bránicou. Vyrába sa v nej veľa dôležitých látok, bez ktorých by telo nefungovalo. Váži asi  1,5kg. Keď sme v pokoji, bez stresu pretečie lalokmi pečene každú minútu 1,5l krvi. Prejavy poškodenia pečene sú: poruchy rovnováhy, pohyblivosti, koordinácie pohybov, kŕčovými bolesťami, opuchmi, napätím a kŕčmi v svaloch a celkovou disharmóniou organizmu. Lekári vravia, že pacienti sa tak isto sťažujú  na podráždenosť, prchkosť, bolesti uší, očí, na bolesti pod rebrami, v podbrušku a v trieslach, napína ich na zvracanie, majú nepríjemnú, horkú chuť v ústach, zle im rastú nechty, ženy majú   nepravidelnú menštruáciu. Rovnako je sprievodným znakom  únava, ktorá prichádza v rôznej intenzite a po vyliečení žltačky, mononukleózy, borreliózy...môže naďalej pretrvávať.
Treba si zapamätať, že pečeň vykazuje maximálnu aktivitu vo februári a marci (to je tá známa jarná únava). V dennom biorytme pracuje pečeň úplne naplno medzi 1. až 3. hodinou rannou / Preto ju v tomto čase nezaťažujte jedlom a alkoholom. Ani na Silvestra!/. V týchto hodinách sa zvyšuje účinnosť liečebného pôsobenia, ale aj zdravotných problémov. Ako sa najlepšie vysporiadať s týmito problémami? Ak nemáte vlastný recept, radou vám pomôžu aj v lekárňach, niektorí ľudia prisahajú na Valohep. Spojením rôznych bylín vznikla už 100 rokov stará receptúra prírodného bylinného komplexu VALOHEP, ktorý má priaznivé účinky na činnosť pečene. Druhou liečebnou metódou je prečistenie pečene: V štvrť litri vody necháme vylúhovať asi hrsť posekanej púpavy (kvet aj vňať). Tento nápoj pijeme 6 týždňov každý deň. Na kúru je treba zvoliť správny čas, teda obdobie kvitnutia púpavy. Ak nestihneme to správne obdobie a púpava by počas kúry prestala kvitnúť, tak si ju jednoducho dajte zamraziť do mrazničky.
Ďalším spôsobom prečisťovania pečene je liečba sušenými kvetmi mesiačika lekárskeho. Budeme potrebovať 40g sušených kvetov mesiačika lekárskeho alebo rovnaké množstvo celej sušenej rastliny. Nápoj pripravíme z litra vriacej vody. Potom ho rozdelíme na tri rovnaké časti, ktoré pijeme počas dňa. Nálev pijeme 2-3 krát týždenne, vždy asi 20 minút pred jedlom. Posledný spôsob je založený na olivovom oleji a citrónovej šťave. Potrebujem 300g olivového oleja a 300g citrónovej šťavy. Prvý deň ráno nalačno použijeme klystír. Celý deň konzumujeme len čerstvú jablčnú šťavu v neobmedzenom množstve. Druhý deň opakujeme to isté. Tretí deň konzumujeme jablčnú šťavu len do 13. hodiny. Potom si ľahneme do postele a pečeň zahrievame termoforom a pijeme každých 15 minút 3 lyžice olivového oleja a hneď potom 3 lyžice citrónovej šťavy. Nečistota odíde z pečene črevným traktom. V prvom roku môžeme túto procedúru opakovať raz za štvrťrok, v nasledujúcich rokoch už len raz ročne. Táto procedúra je dôležitá pre dôkladné prečistenie krvi.                        

Diskusia k článku:

V dnešnej dobe asi niet dospelého človeka, ktorý by nemal poškodenú pečeň. Alkoholom, liekmi, vírusovými ochoreniami. (Niektoré druhy ochorení typu herpes - ani nevieme, že sma prekonali a ony sa zatiaľ podpísali poriadnym grafiti na našu pečienku.) Zjari zbieram stonky púpavy Odtrhám z nich kvety medzi prstami očistím od chĺpkov a poďho zaživa madz zuby a do gágora. Niekto sa sťažuje na horkú chuť. To je ilúzia. Púpavová šťava je trochu horká, ale sú aj horšie veci. Nakoniec po požuvaní zostane v ústach príjemná chuť. Nehovoriac o tom, že latex v šťave pôsobí blahodárne na pochody trávenia. Čaj z korienkov púpavy je tiež dobrý. Samotné sušené a povarené korienky sú vynikajúce a chuťou sa podobajú na čierny koreň. V článku zabudli spomenúť účinky rastliny sybilum mariánske. Je to urastený, statný a dekorátívny bodliak. Zajkovia, aj keď je nepríjemne pichľavý si s ním s radosťou poradia.(Sused, čo to tu máte akú nevídanú burinu.. oslovila ma raz suseda pri kontrole či mám poriadne vypleté hriadky.) Účinnou časťou rastliny sú semená. Môžu sa požuť len tak, alebo bývajú súčasťou čajov - pečeňových. Hádam stačí.
Neregistrovaný - Jan, 19.12.2001 10:02
Mám už dosť dlho zvýšený bilirubín - žlčové farbivo, lekári hovoria že hranica je 21,5 ale ja mám väčšinou hodnoty v krvi 48. Lekári skonštatovali že liečiť sa to nejako nedá, možno ak nejako sa s tým naučiť žiť. Očné bielka mám trochu nažltnuté. Žltačku som neprekonala. Poraďte mi prosím nejakú stravu - neviem čo je dobré na zníženie týchto hodnôt - počula som že tvaroh.
Neregistrovaný - Lucy, 10.1.2002 11:37
flxrowzpxomathjqmtuqqznnblyxhc
Neregistrovaný - , 29.1.2010 13:00, rhadrs(`na`)vbchtl.com
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!