lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 9 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 33 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 23. Júl, , Dnes oslavuje Olga
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Neriešte svoje problémy v chladničke

  Spracoval(a) : Jana Osuská
Dátum : 22.1.2002
späť
Späť

Poslať
 

Ak ste už niekedy v živote držali diétu / a kto ju už nedržal?/, určite viete, aké je ťažké zbaviť sa každého „ kilečka“ navyše. A určite rovnako dobre viete, že ešte ťažšie je získanú váhu si udržať a stratené kilogramy opäť nenabrať.  Ako sa vyhnúť postdiétnemu jojo-efektu?

Schudli ste päť-desať kilogramov  a cítite sa zdravšie, optimistickejšie, ohybnejšie a samozrejme aj príťažlivejšie. Za odmenu ste zmenili časť šatníka a doplnili ho o podstatne menšie a odvážnejšie modely , okolie vám  gratuluje a tajne závidí...Je to nádherný pocit, ktorý vás napĺňa hlbokou spokojnosťou,  ale v kútiku duše si uvedomujete, že ešte nie ste v cieli. Najdôležitejšie je, znova nepribrať.
   Ak ste absolvovali premyslenú a osvedčenú diétu, určite sa vám upravil metabolizmus a preto vám stačí nižší príjem potravy, t.j. energie. To ale neznamená, že si už nikdy viac nesmiete dopriať to, čo máte rada. Ak ste už začali s prechodom na normálnu stravu, pripravujte si najmä zeleninu na rôzne spôsoby, hydinové mäso na olivovom oleji, odtučnený tvaroh a jogurt,  šunku. Čím je prechod na normálnu stravu pomalší, tým väčšia je nádej, že sa vám vyhne neželaný jojo-efekt.

Vyberajte si opatrne
Hlavnou súčasťou vášho jedálneho lístka by sa mala stať zelenina, chudé mäso (najvhodnejšie je hydinové a rybie), mliečne výrobky s nulovým alebo minimálnym obsahom tuku a na spestrenie jedálneho lístka aj ovocie.
1 Nezabúdajte na dostatok tekutín, najmä nesýtených minerálok a nesladených bylinkových alebo ovocných  čajov.
2 Potrebnou súčasťou správneho životného štýlu je fyzická aktivita. Ideálnym a pre každého ľahko dostupným spôsobom pohybu  je obyčajná chôdza.
3 Pravidelne (ale nie každý deň) sa vážte, alebo kontrolujte svoju hmotnosť podľa úzkych šiat alebo nohavíc.
   Ak máte nadovšetko rada sladkosti, občas si ich doprajte a nestresujte sa kvôli tomu. Ak sa vám v kalendári vyskytne slávnostný obed či večera, vychutnajte si ich. Ale nasledujúci deň si naordinujte odľahčovací deň so zeleninou a minerálkou alebo s pôstom. A hlavne nepodceňte prvé dve kilá, ktoré priberiete naspäť. Zlikvidujte ich skôr, ako začne ich počet narastať. 

 


Diskusia k článku:

pixgdczb vcokf ydhaxkn bypzxud kmjhlsgwn hxogwte elydn
Neregistrovaný - mcovdikla lxcbjoken, 29.8.2007 14:40, qgkwh(`na`)mail.com
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!