lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 5 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 14 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Nedeľa, 07. Jún, , Dnes oslavuje Robert
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Nemučte svoje vlasy!

  Spracoval(a) : Jana Osuská
Dátum : 15.8.2002
späť
Späť

Poslať
 

S experimentovaním na hlave radšej počkajte do jesene. Teraz iba chráňte svoje vlasy pred slnkom, soľou, chlórom a vetrom. Nemučte ich a rozmaznávajte ich výživnými kúrami.

1 Opaľovanie frizúry?
Aj napriek tomu, že vlas je mŕtve tkanivo, predstavuje cennú korisť pre voľné radikály. Tieto spôsobujú, že vlasy, vystavované slnku sa stávajú suché, matné a slabšie. Pred žiarením a vysušením ich môžeme ochrániť gélmi a sprejmi s obsahom silných filtrov UVA a UVB alebo balzamami či kúrami. Dobre hydratovaný vlas je omnoho odolnejší voči slnku a len tak ľahko sa nezlomí. Optimálnou zostavou protislnečnej ochrany vlasov je kozmetický výrobok a klobúk, najlepšie slamený.

2 Kúpeľ bez ochrany?
Chlór v bazéne ani soľ a piesok v mori vlasom neprospievajú. Pred soľou ich najlepšie ochráni čiapka. Ak nemáte rady čiapky, nezabúdajte si vlasy po každom kúpeli v mori aspoň opláchnuť pod sprchou. Potom do vlasov votrite trocha hydratačného balzamu. Večer nezabudnite na dôkladné umytie vlasov – vypláchnete z nich zvyšky pieku, soli a plážovej kozmetiky.

3 Sušenie vlasov na slnku?
Takúto činnosť možno porovnať s varením  vlasov na miernom ohni, často s prísadou soli alebo chlóru. Ešte horší nápad je dať si na mokré vlasy elastickú šatku – pod vplyvom vysokej teploty  a bez prísunu vzduchu sa vlasové vlákna otvárajú a strácajú vlahu. Kaderníci a dermatológovia odporúčajú prirodzené sušenie vlasov – na teplom, ale tienistom mieste.

4 Mučenie osuškou
Jeden z najväčších hriechov, akého sa môžete nevedomky dopustiť, je trenie vlhkých vlasov  uterákom. Silné trenie spôsobuje mechanické porušenie vlasov. Mokré vlasy sú navyše menej elastické a preto omnoho náchylnejšie na poškodenie. Ak sa chcete zbaviť nadmerného množstva vody, jemne ju z vlasov vytlačte, alebo si na hlave zaviňte turban. Nerozčesávajte ich nasilu: mokré vlasy sa lámu dvakrát rýchlejšie.

5 Lámanie gumičkami
Chcete si urobiť originálny účes? Nech sa páči, ale opatrne s gumičkami, sponkami aj sponami. Bývajú lepšie a horšie. Úzke gumové gumičky alebo kovové sponky môžu vlasy polámať. Vyberajte si vlasové ozdoby z prírodného materiálu (látky, kože)   a sponky aj spony s riedkymi zúbkami. Vlasy nespínajte a nezväzujte príliš silno. Dermatologické výskumy dokázali, že vlasy stiahnuté gumičkami, najmä do konského chvosta, majú väčšiu tendeciu vypadávať.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!