lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 8 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 39 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 06. Jún, , Dnes oslavuje Norbert
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Brazília rozdáva kondómy na blížiaci sa karneval

  Spracoval(a) : Jana Konečná
Dátum : 11.2.2004
späť
Späť

Poslať
 

Brazília začala v pondelok s distribúciou rekordného množstva 10 miliónov kondómov. Cieľom je zabrániť šíreniu choroby AIDS počas nachádzajúceho karnevalu v Riu, keď sa mnohí oddávajú príležitostnému sexu.
    
Kampaň "Nič neprejde okolo kondómu" sa sústreďuje predovšetkým na 14 miliónov chudobnejších Brazílčanov vo veku 18-19 rokov, teda na 15 percent sexuálne aktívnej populácie, ktorí si stále nemyslia, že kondómy pomáhajú v boji proti šíreniu vírusu HIV.
    
Blížiaci sa karneval, ktorý vypukne o necelé dva týždne, je "časom, keď sú ľudia v intenzívnom kontakte, majú na sebe málo oblečenia, čo vyúsťuje do intenzívnejšej stimulácie a intenzívnych sexuálnych vzťahov", povedal minister zdravotníctva Humberto Costa pri rozdávaní prvých kondómov. Propagácia tejto metódy pobúrila brazílsku katolícku cirkev, ktorá nesúhlasí s distribúciou antikoncepcie v rámci vysoko úspešného programu proti AIDS. Cirkevní predstavitelia zastávajú názor, že takýto počin je de facto propagáciou promiskuity.
    
Brazília je najväčšou rímskokatolíckou krajinou na svete a cirkev horlivo brojí proti pózam z Kamásutry a tematike kondómov povievajúcich na transparentoch pred blížiacim sa karnevalom v Riu de Janeiro. Podľa nej sú to "neprijateľné výjavy, ktorými sa Brazília diskredituje pred svetom". Minister Costa ubezpečil cirkev, že vláda rešpektuje stanoviská všetkých náboženstiev, no hlavným dôvodom jej kondómovej kampane sú obavy o zdravotný stav obyvateľov, nie znevažovanie cirkvi. V snahe vyhnúť sa konfrontácii s cirkvou minister upustil od pôvodného motta kampane, ktoré podľa návrhu znelo "Vlož vieru do kondómu". Namiesto toho ho nahradil rádio-džingel so slovami: "Som kondóm, láska moja, použi ma a zneuži ma, som kondóm, ktorému môžeš veriť".

Copyright©2004 TASR


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!