lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 6 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 3 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 09. December, , Dnes oslavuje Izabela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Kde skloniť hlavu

  Spracoval(a) : Zuzana Janošová
Dátum : 18.3.2004
späť
Späť

Poslať
 

Bezdomovci. Téma, ktorá je v každej spoločnosti tabuizovaná. Na jednej strane sa od nich ľudia odvracajú a na druhej je potrebné zamyslieť sa nad tým, prečo tam sú.

Ani ja nepatrím do kategórie tých, čo podporuje to množstvo nič nerobiacich ľudí.
Keď som bola raz svedkom, ako pred Tecsom na Kamennom námestí kľačal muž a pýtal podporu, raz som mu tam vložila peniaze. Aký bol však pre mňa šok, keď som o dve hodiny z Tesca vyšla druhou stranou a ten istý bol s ďalšími partnermi, bavili sa svojim žargónom a pili pivo.

Ale nehádžme všetkých do jedného vreca. Pred Vianocami ako každý iný človek som absolvovala množstvo nákupov a pri jednotlivých obchodných strediskách postávali ľudia s časopisom v ruke a nenanucujúc predávali časopis podporujúcich práve ľudí v takejto ťažkej situácii. Nie, vôbec nejdem robiť propagandu časopisu, ani nič iné. Vtedy som si kúpila jedno číslo len tak zo solidarity . Nedávno s odstupom času som v jednom obchodnom centre v Petržalke medzi kvapkami dažďa poskakovala s nákupom a oproti mne stál predavač. Keď som sa mu pozrela do tých očí, srdce mi zovrelo. Boli to tak úprimné oči, ktoré zalarmovali celé telo. Úplne automaticky som siahla do peňaženky a kúpila. Ani som nemala pôvodne záujem. Večer som si namiesto filmu sadla k časopisu a čítala. Životné osudy tých, čo boli spomínaní, boli veľmi smutné. Niektorí si do tej ťažkej situácie pomohli sami, iní nie.

Tu sa mi začala vynárať otázka, či robíme naozaj všetko pre týchto ľudí, aby sme im podali záchranné lano (myslím tým tých, ktorí o to naozaj majú záujem). Vždy budú ľudia, ktorým by sme mohli ponúknuť čokoľvek a predsa  sa nikdy nepoučia (zostanú tam, kde boli). Existuje mnoho centier, ktoré bojujú s prežitím a charitatívne organizácie, a na druhej strane zase vidieť, ako ľudia likvidujú pre ich domácnosť nepotrebné veci, ktoré by iným mohli veľmi pomôcť. 

Ak máme tie možnosti pomôcť im, tak to urobme.

 


Diskusia k článku:

hej?co sa to s tymito strankami deje?kde je bulvar?:-) /dobre no sandra ma nabijaka :-)/ stat by mal byt flexibilnejsi pri rieseni takychto situacii
Neregistrovaný - mato, 18.3.2004 08:12
Mato, hej, hlavne nepredávať podniky pod cenu a nevyrábať nezamestnaných
Neregistrovaný - ***, 18.3.2004 08:40
Môžeme im dať 2%, pre nás nepotrebné veci, kupovat Notabene, no je to len záplata na riešenie ich problémov.
Neregistrovaný - Zdenkab, 18.3.2004 09:50
*** to je take tapakovske tvrdenie,pride niekto iny a bude tvrdit opak,zas sa niekto na niekoho vyhovorat bude,pritom by to potrebovalo system ... ak sa prijme soc.zakon napr.tak jeho zmena by mala byt mozna v priebehu 2 tyzdnov,nie az o tri mesiace ked uz ludia budu na ulici,myslim,ze nerentabilnej,ale prospesnej prace je dost a tam by sa mohli tito ludia "uplatnit"
Neregistrovaný - mato, 18.3.2004 11:45
prekliati Jenkiovia zobrali indianom podu...
Neregistrovaný - popai , 21.3.2004 05:31
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!