lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 6 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 3 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 09. December, , Dnes oslavuje Izabela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Londýnske klobučníctvo zásobuje pokrývkami hlavy prominentov z celého sveta

  Spracoval(a) : Zuzana Konečná
Dátum : 21.10.2004
späť
Späť

Poslať
 

Otázka, čo spája slávneho britského admirála Lorda Horatia Nelsona, svetoznámeho španielskeho maliara Salvadora Dalího, austrálsku kultovú formáciu Bee Gees, francúzskeho generála a neskôr prezidenta Charlesa De Gaulla, či americkú popovú divu Madonnu i mnohých ďalších prominentov, vrátane literátov Georgea Bernarda Shawa, či Grahama Greena, by mohla figurovať zrejme aj v populárnej televíznej hre Milionár, a to v jej pokročilejšej fáze.
    
Odpoveď je prekvapujúca. Všetci menovaní si objednávali klobúky a iné pokrývky hlavy z toho istého londýnskeho klobučníctva. Firmu James Lock and Co. založili dávno, v jej obchodnej evidencii možno nájsť zákazníkov aj spred 250 rokov. Odvtedy navštevujú jej obchod na St. James Street v britskej metropole početní prominenti. V evidencii klobučníctva sú miery 60.000 niekdajších a súčasných zákazníkov, vrátane kráľovnej Alžbety II. uviedol pre agentúru Reuters hrdý majiteľ Patrick Lamb. Podľa jeho slov je obrat klobučníctva takmer stabilný. Denne ho navštívi 40-50 zákazníkov.     

Pre všetkých, ktorých menoslov klientov doteraz neuspokojil, ešte poznámka. K zákazníkom klobučníctva patrila aj tragicky zosnulá princezná Diana, Charles Chaplin, či víťaz slávnej bitky pri Waterloo, vojvoda z Wellingtonu.
    
Vo svetle uvedeného možno pouvažovať aj nad majiteľovým presvedčením, že obchod so zelenými vchodovými dverami z 18. storočia navštevujú v nočných hodinách dobromyseľní duchovia, ktorých kroky majiteľ údajne opakovane počul na schodoch.

Copyright©2004 TASR


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!