lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 11 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 20 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 06. Október, , Dnes oslavuje Natália
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Flamant – domov ako z rozprávky

  Spracoval(a) : Monika
Dátum : 12.12.2012
späť
Späť

Poslať
 

Kreslo, do ktorého sa vždy večer spokojne uvelebíme so šálkou čaju a pozrieme si svoj obľúbený seriál. Skrinka, v ktorej vždy nájdeme nejaké dobroty. Hebký koberec, ktorý zmäkčí každý pád našich na nohy sa stavajúcich ratolestí...To všetko nie sú len kusy nábytku. Sú to veci, ktoré máme radi. Tvoria náš domov – miesto plné spomienok a zážitkov, ktoré nám dáva ten hrejivý pocit, že niekam patríme. Presne takúto atmosféru vytvára Flamant – belgická značka nábytku a interiérového dizajnu.

 

Na vytvorenie vzácnej a neuchopiteľnej esencie toho, čo tvorí domov skutočným domovom, má Flamant svoj vlastný recept.  Jeho dizajnéri oprašujú minulosť a prispôsobujú ju moderným trendom, pričom každý jeden kúsok v sebe spája autenticitu, harmóniu a pohostinnosť – základné hodnoty Flamantu. V popredí toho všetkého stojí rodina a rodinné tradície ako hlavný zdroj inšpirácie. Flamant do svojho nábytku ukrýva príbehy a vtláča mu pečať klasiky, v citlivom spojení s modernosťou doby. Prebúdza pocit dôverne známeho, nefalšovaného a čistého.

 

Svoj príbeh začal Flamant písať približne pred tridsiatimi rokmi, keď sa traja bratia: Alex, George a Jacques rozhodli založiť si malú rodinnú firmu v snahe rozšíriť otcov obchod so starožitníctvom. Ako prvý sa chopil otcovho dedičstva Alex, ktorý prišiel tiež s nápadom „reinterpretácie“ starožitného nábytku a dekoratívnych predmetov. To znamená, že nábytok, ktorý vyrábali bol nový a moderný, no zároveň bolo na ňom vidieť unikátnu patinu času. Tento koncept sa stal leitmotívom všetkých ďalších Flamantových kolekcií a základom pre medzinárodný rozvoj značky.

 

Produkty z dielne Flamant sú jedinečné. Nejedná sa o žiadnu pásovú výrobu, ale o kvalitnú ručnú prácu. Každý kúsok je vyhotovený z pravých prírodných materiálov, často tradičnými remeselnými technikami. Dôležitý je každý detail. Známky „zubu času“ ako vyblednuté farby, úmyselné poškodenia, či poškriabaný povrch sú vytvorené tak, aby pôsobili naozaj autenticky. Vďaka tým najkvalitnejším materiálom, práci zručných remeselníkov, až puntičkárskemu dohliadaniu na detaily a vášni pre nadčasový dizajn cítiť z produktov značky Flamant pravdivosť a dušu.

 

Jedinečná zmes ingrediencií dizajnu Flamant si získala už aj kráľovských zákazníkov, a to doslova. Nábytkom Flamantu má zariadené svoje sídla aj belgická kráľovská rodina. Od roku 2007 je spoločnosť držiteľom tzv. Royal Warrant – ocenenia, ktoré sa udeľuje firmám za roky bezproblémovej a obojstranne spokojnej spolupráce. Belgická kráľovská rodina sa zaručuje za jeho kvalitu a úroveň produktov a služieb.

 

Dnes už Flamant nie je len značka, ale reprezentuje životný štýl. A tak ako sa mení spôsob života, menia sa aj kolekcie Flamantu. Rozmanitosť ich štýlov siaha od klasického, vidieckeho a gustaviánskeho, až po moderné vintage a súčasný urbanistický dizajn. Aj napriek tomu, že sú kolekcie inšpirované vždy iným historickým obdobím, kladú vo Flamante silný dôraz na ich vzájomnú kombinovateľnosť. Flamant spája minulosť a prítomnosť v dokonalej harmónii, spolu s tradíciou a inováciou, jednoduchosťou a originalitou. Výsledkom sú kúsky, ktoré píšu v priestore príbeh ľudí, ktorí ich obývajú.

 

 

Flamant – príbeh troch bratov

 

Svoj príbeh začal Flamant písať približne pred tridsiatimi rokmi, keď sa traja bratia: Alex, George a Jacques rozhodli založiť si malú rodinnú firmu v snahe rozšíriť otcov obchod so starožitníctvom. Ako prvý sa v roku 1978 chopil otcovho dedičstva Alex, ktorý prišiel tiež s nápadom „reinterpretácie“ starožitného nábytku a dekoratívnych predmetov. Tento koncept sa stal leitmotívom všetkých ďalších Flamantových kolekcií a základom pre medzinárodný rozvoj značky.

 

Keď bratia videli Alexov úspech, pridali sa k nemu. Ich kreatívne poňatie nábytkového dizajnu sa veľmi rýchlo ujalo. Najprv si otvorili v roku 1988 stánok v obchodnom dome Innovation Brussels. V roku 1992 si otvorili svoj prvý Flamant obchod v Antverpoch, špecializovaný na vintage interiérový dizajn. Ľudia sa zamilovali do ich kúskov so starobylým nádychom, nápaditého konceptu a vrelej atmosféry obchodíka, a tak zakrátko otvárali pobočky v Ghente, Bruseli a ostatných mestách. Povesť Flamantu ako nevšednej firmy na interiérový dizajn sa rozšírila ako blesk a Flamant sa stal jedným z prvých vystavovateľov na vplyvnom parížskom veľtrhu dizajnu s názvom Maison & Object. Od tej doby má na tomto veľtrhu Flamant svoj stabilný, prominentný stánok. V roku 2000 otvorila značka obchod v Paríži, na vychytenej adrese Saint-Germain-des-Prés. Jeho súčasťou je showroom na ploche 1000 m2, kvetinárstvo, čokoládovňa a reštaurácia. Neskôr pribudli obchody v Taliansku, Nemecku a partnerské spolupráce od Moskvy po Tokio.

 

V roku 2004 Flamant otvoril svoju prvú pobočku v Japonsku a v londýnskom Harrod´s. V roku 2007 značka predstavila na veľtrhu Maison & Object záhradný nábytok a doplnky. Flamant spolupracuje aj s Arte, napríklad pri tvorbe jemných textílií či obloženiach stien.

 

Súčasťou Flamantu je aj oddelenie –  Flamant Project, ktoré sa venuje kompletnej renovácii a novým projektom pre súkromné domy, ale aj hotely a reštaurácie. Navrhuje nábytok a doplnky na mieru, ako aj celé projekty interiérov, takpovediac od podlahy po strop. Flamant Projects, interiérový dizajn na mieru, má pevnú základňu a klientelu v Nemecku, Francúzsku, Taliansku, Belgicku a Holandsku.

Flamant dnes ponúka širokú paletu produktov od interiérových doplnkov, cez nábytok až
po dizajnové riešenia na mieru, vďaka čomu sa stala zo značky známy pojem vo svete interiérového dizajnu.

 

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!