lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 20 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 24. Október, , Dnes oslavuje Kvetoslava
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Dámy pozor!

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 10.9.2001
späť
Späť

Poslať
 

Tento bičíkovec spôsobuje ochorenie nazvané urogenitálna trichomoniáza. Získať ju môžete aj príjemnejším spôsobom, pri pohlavnom styku. Táto cesta je podľa lekárov častejšia. Prvé príznaky sa zväčša objavujú 7 až 21 dní po pohlavnom styku. Najčastejším príznakom ochorenia u žien býva zvýšená sekrécia riedkeho speneného výtoku, pálenie a svrbenie rodidiel, niekedy aj silné dráždenie ústia močovej rúry. Často sa vyskytuje aj zápal močovej rúry a občas aj zápal močového mechúra alebo zápal obličkových panvičiek. Napadnuté môžu byť aj žľazy v okolí pohlavných ústrojov. Trichomoniáza sa nesmie podceňovať, pretože sa môže spájať aj so zápalom vaječníkov a v konečnom dôsledku môže viesť až k neplodnosti.
U mužov sa na začiatku ochorenia zväčša objaví svrbenie a pálenie v močovej rúre. Niekedy nákaza prebieha bez príznakov a postihnutý sa stáva prenášačom nákazy, pričom o svojej nákaze ani netuší. To často vedie k partnerským hádkam a podozrievaniu žien z nevery. Ale často práve partner môže byť tým, kto vás nakazil. Všetky príznaky tejto choroby vedú k znepríjemneniu a napokon narušeniu sexuálnych vzťahov a to skôr či neskôr prinúti ženu navštíviť gynekológa. Ten sa po diagnostikovaní spýta na počet partnerov. Pri tomto ochorení je dôležité preliečiť všetkých naraz, čím sa zabráni ďalšiemu prenášaniu nákazy. Naordinované lieky sa užívajú sedem až desať dní. Nemajú však preventívne účinky, čo znamená, že jeden nepreliečený partner môže rozpútať kolobeh ochorenia znovu.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!