lady.sk
AKLINIK B 468X60

REKLAMA
MOBIVENAL banner 109x109 sutaz
 
 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 5 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 4 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 11. December, , Dnes oslavuje Hilda
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Konflikty v rodinách môžu vznikať aj na dovolenke

  Spracoval(a) : Miriam Kuhlová
Dátum : 3.8.2005
späť
Späť

Poslať
 

Konflikty v rodinách môžu podľa psychologičky Evy Smikovej vznikať aj na dovolenke. "Ľudia sa zrazu ocitnú v priestore, na ktorý neboli počas bežného roka zvyknutí a v podstate si idú na nervy," povedala psychologička Smiková. Vedie to k tomu, že prídu z dovolenky neoddýchnutí a pohádaní. Radí im, aby si uvedomili, že leto je najlepším obdobím na zažívanie nových vecí, a preto by mali byť otvorenejší zážitkom.

Konflikty v rodinách môžu vyústiť až do fyzického násilia medzi partnermi, chránené neostávajú ani deti. Prieskumy prezentované ženskými organizáciami uvádzajú, že až okolo 65 percent ľudí pozná prípad týrania ženy vo svojom najbližšom okolí. Smiková si myslí, že násilie spúšťa väčšinou niekoľko spojených okolností, medzi ktorými figuruje biologická predispozícia, čiže väčšia vrodená agresivita, alkohol a aj tlak sociálnej situácie. Stáva sa, že prejavy násilia často toleruje nielen okolie, ale aj samotné týrané ženy.

"Nie je zdriedkavosťou, že už pred uzavretím manželstva sa takéto veci objavia. Domnievať sa, že ide o nejaký prejav mužnosti a že po svadbe sa to zmení, je úplne mylné," dodala. Pre Slovenské pomery je veľmi frekventovaným "spúšťačom" násilia alkohol. Človek nemusí mať vôbec agresívne sklony, ale po užití alkoholu sa prestane ovládať.

Copyright©2004 TASR


Diskusia k článku:

aj mne sa uz stalo, ze mi manzel facol a mal sklony sa normalne pobit, ale ja sa viem branit...argument, ze som ho vyprovokovala, neobstoji...netreba sa bat mile damy...nenechame sa predsa otlkat...a ked nechceme mat konflikt tam, kde ideme oddychovat, nechajme svoje "popudlive" a bitky chtive polovicky doma.. ;-))
Neregistrovaný - nono.., 3.8.2005 09:58
Muža ktorý by ma čo len raz udrel by nikdy viac nedostal odo mňa šancu na ďalšie spolužitie. Kedˇto urobí raz, urobí to aj druhýkrát. Môj pud sebazáchovy je silnejší.
Neregistrovaný - Jola, 4.5.2006 12:28
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!