lady.sk
AKLINIK B 468X60

REKLAMA
MOBIVENAL banner 109x109 sutaz
 
 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 6 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 3 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 09. December, , Dnes oslavuje Izabela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
AKO SA NA DOVOLENKE NEPOHÁDAŤ

  Spracoval(a) : Lenka
Dátum : 1.8.2013
späť
Späť

Poslať
 

Poznáme to všetci: celý rok sa tešíme na letnú dovolenku, chceme dohnať zameškaný čas  a stráviť príjemné chvíle s rodinou.  Často však bývame nemilo prekvapení zvýšenou intenzitou hádok. Prečo je to tak a ako stráviť voľný čas bez zbytočných sporov?

Na dovolenke bez masky

Dovolenku plánujú rodiny zvyčajne aj niekoľko týždňov či mesiacov dopredu, nevedia sa jej dočkať,  no keď dorazia do vytúženej destinácie, dostanú sa do kolotoča  nečakaných hádok a dohadovania.  Ľudia sú na dovolenke bez "masky" každodenných povinností a starostí. Majú väčší priestor na vzájomné vnímanie a komunikovanie. V každodennej realite je u mnohých párov hlavnou témou fungovanie domácnosti: kto, kedy a kde vyzdvihne deti. Ak zrazu neriešia „operatívu“, niekedy si nemajú ani čo povedať,“ vysvetľuje psychologička Monika Stehlíková.  Rodičia by si mali uvedomiť, že ak si chcú spoločný voľný čas naplno vychutnať, musia sa vedome rozhodnúť, že budú k sebe vnímavejší a pozornejší . „Ak  chceme dovolenku stráviť harmonicky, každé slovo, vetu i rozhodnutie by sme mali podriadiť tomuto cieľu,“ radí M. Stehlíková.

Kľúčom je aj strávený čas bez detí

Malé deti vyžadujú neustálu pozornosť rodičov, a preto si partneri len ťažko nachádzajú priestor na prežitie spoločných chvíľ. Psychologička Monika Stehlíkova dodáva: „Nielen cez dovolenku, ale aj počas celého roka by si páry mali vedieť nájsť na seba čas, ktorí strávia osamote, bez detí. Vzťah medzi partnermi je ako vzťah medzi priateľmi. Keď prestanú spolu tráviť čas, mať spoločné zážitky a rozprávať sa aj o iných veciach ako  o fungovaní domácnosti,  odcudzia sa.“  Je preto dôležité aj počas týždňovej dovolenky stráviť určitý čas bez detí.  Vybrať sa na romantickú večeru či prechádzku, ísť si spolu zaplávať alebo zabehať. Čo i len pár hodín bez detí môže partnerský vzťah utužiť.

Hotely špeciálne prispôsobené rodinám s deťmi, ktoré ponúkajú službu babysitting a kde sú hosťom k dispozícií aj animátorky, môžu byť počas dovolenky optimálnym riešením.  

Michal Hacker, riaditeľ štvorhviezdičkového hotela Salamandra v Štiavnických vrchoch, ktorý  vyhľadávajú najmä rodiny s deťmi, potvrdzuje a dodáva: „Babysitting a animácie pre deti sú u nás vyhľadávanými službami. Sám mám doma dvojičky a viem, aké je dôležité ísť na večeru len s manželkou, počas ktorej dobehneme zameškané.“  Rodičia by preto nemali mať žiadne výčitky, keď počas dovolenky využijú služby animátorov aj na pár hodín, tvoria predsa základný pilier rodiny, ktorý keď nefunguje, má negatívny vplyv najmä na emocionálny a psychický vývoj ich detí. 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!