lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 10 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 09. December, , Dnes oslavuje Izabela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Kúpele Luhačovice a okolie poskytujú množstvo možností trávenia času

  Spracoval(a) : Lenka
Dátum : 27.8.2013
späť
Späť

Poslať
 

Kúpele Luhačovice (Lázně Luhačovice, a.s.) ponúkajú svojim klientom nepreberné množstvo liečebných, kultúrnych, spoločenských, športových, či turistických možností trávenia času. Na svoje si príde naozaj každý. V Luhačoviciach je čo robiť a kam ísť, takže návštevníci sa nenudia ani mimo hlavnej sezóny. Bohatá ponuka aktívneho i pasívneho trávenia času priťahuje návštevníkov z celého sveta, kúpele si zvlášť obľúbili Rakúšania a Slováci. Okrem podujatí priamo zabezpečovaných a ponúkaných akciovou spoločnosťou Kúpele Luhačovice, majú klienti k dispozícii i turistické atrakcie Valašska a Slovácka. Okúsiť tak môžu pravú moravskú slivovicu z Vizovíc, moravské vína, či navštíviť svetoznámu baziliku na Velehrade, hrad Buchlov, zámky Buchlovice a Lešná, až po zlínsku ZOO. Informoval o tom Ing. Jiří Dědek, MBA, výkonný riaditeľ kúpeľov.

 

,,Luhačovické kúpele sú nielen populárnou liečebnou destináciou, ale aj obľúbeným cieľom turistiky a relaxačných a wellness pobytov. Ku kúpeľom každoročne patrí kultúrne leto s hudobnými a divadelnými festivalmi, ktoré významne obohacujú spoločenské vyžitie a príjemne spestrujú kúpeľným hosťom pobyt v Luhačoviciach. Atmosféru kúpeľnej kolonády od mája do septembra neodmysliteľne dotvárajú kolonádne koncerty rozmanitých kultúrnych žánrov od sláčikových komorných orchestrov, cez swing, dixieland, dychovú hudbu, folklór  a spevácke súbory. Kultúra je našou výkladnou skriňou a jej milovníci si prídu na svoje v Kúpeľnom divadle, kde pripravujeme programy hudobného aj dramatického žánru. Patrí k nim prestížny festival Janáček a Luhačovice, festival Piesní a tanca, Akadémia Václava Hudečka a Divadelné Luhačovice,“ vymenoval J. Dědek.

Ďalej poukázal na to, že okrem širokej ponuky bazénov, ktoré sa nachádzajú priamo v kúpeľných zariadeniach akciovej spoločnosti Kúpele Luhačovice (Alexandria, Palace, Jurkovičov dom, Centrální lázně), môžu návštevníci využiť aj krytý plavecký bazén priamo v Luhačoviciach, či vyblázniť sa v neďalekom aquaparku v Uherskom Brode, ktorý je vzdialený  len 12 km.

,,Počas letných dní sa oplatí vychutnať jedinečné kúpanie v prírode a to vo vyčistenej Luhačovickej priehrade, alebo na novovybudovanom letnom kúpalisku DÚHA, priamo na brehu priehrady. Okolo Luhačovickej priehrady sa dá na trase cca 4 km korčuľovať na in line korčuliach. Wellness centrum v hoteli Alexandria je najluxusnejšie wellness centrum v Luhačoviciach. Je postavené v štýle antických kúpeľov starého Ríma a okrem bazénu, vírivky a sáun, môžu návštevníci okúsiť účinky marockého bahna alebo uhličité kúpele v jedinečnej minerálnej vode. Ponuka wellness a relaxačných procedúr nie je určená len pre kúpeľných hostí, ale aj pre širokú verejnosť. Každý si tak môže zakúpiť rôzne druhy masáží a kúpeľov, vrátane kúpania v prírodnej uhličitej vode a ďalších procedúr,“ konštatoval J. Dědek.

Medzi klientmi sú obľúbené tematické prehliadky kúpeľov. Každý štvrtok sa koná prechádzka s výkladom  po miestach, ktoré sú úzko späté s najvýznamnejším slovenským architektom Dušanom Jurkovičom. Každý piatok je zas na programe prechádzka s výkladom o minerálnych prameňoch a ich liečebných účinkoch, o kúpeľnej liečbe a o  metódach liečby od počiatkov až po súčasnosť, o bohatom kultúrnom živote v Luhačoviciach.

Dobré zázemie má v Kúpeľoch Luhačovice aj šport a turistika. Milovníci tenisu si môžu zahrať svoj obľúbený šport priamo v areáli kúpeľov na antukových tenisových kurtoch.  V kúpeľoch je množstvo príležitostí venovať sa turistike a to priamo v kúpeľnom parku, kde sa nachádzajú kúpeľné trasy odporúčané kúpeľnými lekármi. Milovníci Nordic Walkingu si tu môžu požičať palice. V okolí kúpeľov je množstvo vyznačených trás, vďaka ktorým sa dajú spoznať krásy okolia Luhačovíc a Bielych Karpát. Pre milovníkov dvojkolesovej turistiky sú od roku 2012 otvorené aj Kúpele Luhačovice a to tým, že sa vyznačili trasy až do centra kúpeľnej zóny. V kúpeľoch je možnosť  požičania bicyklov na výlety. K dispozícii je tu aj fitness, squash,  kolky a bowling.  Cez zimu majú návštevníci možnosť  zalyžovať si na mestskej zjazdovke, alebo využiť bežecké trate.

K správnemu kúpeľnému pobytu neodmysliteľne patrí aj možnosť sa dobre najesť, vychutnať si poobedný zákusok v cukrárni a večerný pohárik pravého moravského vína v príjemnom prostredí. Tí, ktorí si prišli oddýchnuť od rušného mestského života, ale zároveň očakávajú pestrú ponuku týchto služieb, si v Luhačoviciach prídu na svoje. K dispozícii je 5 lobby barov, kaviarne a cukráreň. V lete si môžu klienti vychutnať kávu v záhrade priamo vedľa Jurkovičovho domu, s výhľadom na kúpeľnú kolonádu s dominantou striekajúcej fontány. V hoteli Alexandria sa nachádza jedinečná francúzska reštaurácia v štýle 30. rokov minulého storočia. V hoteli Dom Bedřicha Smetany **** sa zas nachádza snack bar postavený v štýle čistej secesie.

 

Luhačovice sa nachádzajú v prekrásnom údolí plnom zelene,  na samotnom okraji chránenej krajinnej oblasti Biele Karpaty. Luhačovice ležia na rozhraní drsného kraja Valašsko a pohostinného Slovácka, preto sa v blízkom okolí dá ochutnať pravá moravská slivovica napríklad z Vizovic, alebo výborné moravské víno ​​z vínnych pivníc priamo v neďalekých Moravských dedinách. Obľúbenými cieľmi návštevníkov sú: bazilika na Velehrade, hrad Buchlov, zámky Buchlovice a Lešná. Milovníci prírody využívajú prechádzky po neďalekom Baťovom kanáli. Zlínská ZOO, ležiaca 4 km od Zlína, právom patrí k najvyhľadávanejším zoologickým záhradám v ČR. Originálna je rozdelením areálu podľa jednotlivých kontinentov. Za jeden deň sa tak dá podniknúť cesta okolo sveta a zoznámiť sa s typickými zástupcami zvierat z Afriky, Ázie, Austrálie a Južnej Ameriky. Výlety môžu klienti kúpeľov absolvovať sami alebo prostredníctvom cestovnej agentúry Luhanka.

 

Kúpele Luhačovice sú veľmi obľúbené u slovenských návštevníkov, ktorých sa tu ročne zrelaxuje a lieči cca 1000. Lákadlami pre Slovákov sú hlavne geografická blízkosť, pôsobenie najvýznamnejšieho slovenského architekta Dušana Jurkoviča a jeho diela v Luhačoviciach, ale aj jedinečnosť a vzácnosť Luhačovických minerálnych vôd a liečivých prameňov. Luhačovice sú po ceste vzdialené iba 27 km od hraničného prechodu Drietoma - Starý Hrozenkov, 54 km od Trenčína a 165 km od Bratislavy. Na území kúpeľov sa v súčasnosti nachádza 16 prameňov. V Kúpeľoch Luhačovice sa liečia ochorenia dýchacích ciest, pohybového aparátu, tráviaceho ústrojenstva, látkovej výmeny (cukrovka), obehového ústrojenstva a onkologické ochorenia.

 

 

 


Diskusia k článku:

No super, že viem, zasa niečo zaujímavé :) Chystáme sa s priateľom ísť na predĺžený víkend sa riadne vyrelaxovať. Keďže nepôjdeme na žiadnu dovolenku k moru, tak sme si povedali, že by nebolo zlé si zakúpiť výlet v luxusnejšom hoteli. Pobyt budeme mať v Hoteli Alexandria, ktorý má 4*. Pre mňa veľkou výhodou je, že tam nebudú deti do 12 rokov a tak sa skutočne vyrelaxujem :) Čítala som si veľa aj o okolí. Minimálne sa teším na okolitú prírodu a architektúru, ktorá podľa mnohých blogov stojí za to ;)
Neregistrovaný - Veronika25, 27.5.2015 18:49, veronika190291(`na`)gmail.com
Krásny článok, do Luhačovíc by som sa zašla pozrieť aj ja, ale trošku sa obávam, že skončím medzi samými dochodcami alebo rodinkami s deťmi. Chcela by som pripraviť pre priateľa romantický wellness víkend a nechcem aby nám pobyt niečo kazilo samozrejme. Veronika, hotel Alexandria vyzerá skvele, to že neuybtujú deti do 12 rokov ma pre tento krát veľmi potešilo :) :) Asi si aj my zajednáme ubytko v tomto hoteli, vyzerá naozaj luxusne.
Neregistrovaný - Marta, 25.7.2015 20:13, pevna.marta(`na`)email.cz
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!