Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Druhý ročník Coca-Cola Školský pohár úspešne ukončený

späť
Späť

Poslať

Víťazom turnaja sa stali futbalisti z Gymnázia M.R. Štefánika v Bratislave

Futbalový turnaj Coca-Cola Školský pohár vyvrcholil 1. a 2. júna finálovým turnajom v priestoroch bratislavského štadióna Inter. Víťazom turnaja Coca-Cola Školský pohár 2006 sa stalo družstvo žiakov z osemročného Gymnázia M. R. Štefánika v Bratislave, ktoré vyhralo spomedzi  osem najlepších finálových družstiev a vo finále zdolalo  chlapcov zo Základnej školy Kračunovce. Celkovo sa turnaja zúčastnilo 828 družstiev zo základných a stredných škôl z celého Slovenska. Osobnosťou turnaja je vynikajúci slovenský futbalista Marek Mintál.

„Som rád, že ma spoločnosť Coca-Cola oslovila ponukou stať sa osobnosťou Coca-Cola Školského pohára. Tento turnaj môže objaviť nejeden futbalový talent a zároveň prispieva aj k rozvoju vzťahu mládeže k futbalu,“ povedal Marek Mintál. „Teším sa na stretnutie s víťazným mužstvom žiakov z Gymnázia M.R. Štefánika v Mníchove. Spoločne si pozrieme zápas Majstrovstiev sveta Austália – Brazília v Mníchove.“

„Sme radi, že s nám podarilo zvíťaziť v turnaji Coca-Cola Školský pohár 2006. Minulý rok sme skočili na 4. mieste, a tak sme si tento rok dali cieľ v pohári zvíťaziť,“ povedal vedúci družstva Gymnázia M.R. Štefánika v Bratislave Roman Vaško „Turnaj bol výborným využitím voľného času našich detí, venovali sme turnaju síce veľa víkendov, ale stálo to za to. Bola to skôr aktivita chlapcov, ktorí ma nahovorili, aby sme sa opäť turnaja zúčastnili. Finálový turnaj v Bratislave bol veľmi náročný, neprialo nám ani počasie. O to väčšia bola motivácia – zájazd na MS vo futbale do Nemecka, na ktorý sa už chlapci veľmi tešia, ako aj na stretnutie s Marekom Mintálom.“

Coca-Cola Školský pohár je najväčšia školská futbalová súťaž v Slovenskej republike, ktorá sa  hrala na veľkých, prevažne trávnatých, futbalových ihriskách. Všetci účastníci získali zaujímavý darček – minifutbalovú loptu. Druhé mužstvo – Základná škola Kračunovce -  získalo športové vybavenie v hodnote 50 tisíc korún. Mužstvo ZŠ z Fiľakova, ktoré sa umiestnilo na 3. mieste si odnesie športovú výbavu v hodnote 30 tisíc korún a štvrté mužstvo ZŠ Fatranská Nitra v hodnote 20 tisíc korún. Najatraktívnejšiu cenu - zahraničný zájazd do Nemecka, spojený s účasťou na zápase Majstrovstiev sveta medzi Brazíliou a Austráliou získalo družstvo víťazov – Gymnázium M.R. Štefánika Bratislava. Zároveň sa v Nemecku stretnú aj s Marekom Mintálom a majstrovský zápas si pozrú spoločne.

Turnaj bol určený pre žiakov vo veku od 12-16 rokov,  to znamená druhý stupeň základných škôl a 1.- 4. triedy osemročných gymnázií a hral sa v ôsmich slovenských krajoch – bratislavskom, banskobystrickom, košickom, prešovskom, nitrianskom, trnavskom, trenčianskom a žilinskom. Do finálového turnaja postúpilo osem najlepších družstiev: Základná škola Fiľakovo, Základná škola Nitra, Základná škola Imeľ, Základná škola Trenčianske Jastrabie, Základná škola Kračunovce, Cirkevná základná škola sv. M. Križina Košice – Krásna n/Hornádom, Základná škola Liptovský Hrádok a Gymnázium M. R. Štefánika Bratislava.