lady.sk
AKLINIK B 468X60
  * 2021
  * 2020
  * 2019
  * 2018
  * 2017
  * 2016
  * 2015
  * 2014
  * 2013
       December
       November
       Október
       September
       August
       Júl
       Jún
       Máj
       Apríl
       Marec
       Február
       Január
  * 2012
  * 2011
  * 2010
  * 2009
  * 2008
  * 2007
  * 2006
  * 2005
  * 2004
  * 2003
  * 2002
  * 2001
  * 2000

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 41 reakcií.
Včera pribudlo:
2 tém, a 45 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 27. Január, , Dnes oslavuje Bohuš
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Prekvapia nás vína v roku 2013?

  Spracoval(a) : Peter
Dátum : 7.11.2013
späť
Späť

Poslať
 

November je pre vinárov tým najkrajším, ale zároveň často aj náročným obdobím. Je tiež čas uzavrieť vinársky rok a vyhodnotiť, ako sa uplynulé obdobie podpísalo na veľkosti a kvalite úrody a aké vína budeme piť v budúcom roku. Podľa hlavnej enologičky spoločnosti Hubert J.E., Ing. Ingrid Vajczikovej, PhD. ešte stále nie je úplne rozhodnuté, čo si pre nás príroda a vinári pripravia. Už teraz však vieme, že sa môžeme tešiť na prekvapivé arómy v bielych a na vyšší obsah kyselín v červených vínach a teda aj na ich ovocnosť.

 

Tento rok nebol pre vinohradníkov jednoduchý – neskorý nástup jari, upršané počasie pri kvitnutí hrozna, ako aj dlhodobý silný tlak chorôb na hrozno, vysoké teploty a suché počasie počas letných dní sa podpísali pod kvalitu a veľkosť úrody. Po prekonaní všetkých prekážok na vinohradníkov a vinárov ale čakala veľmi pekná úroda hrozna.

 

Je pravda, že slnečné počasie sa podpísalo v bielych vínach na vyššej cukornatosti, ale aj na nižšom obsahu kyselín. Trochu sme prekvapení z aróm bielych vín tohto roku, na všetko je ale ešte čas a vínko potrebuje ešte dozrieť,“ hodnotí Ing. Ingrid Vajcziková, PhD. „Čo sa týka červených vín, obsahujú tento rok vyšší obsah kyselín, na čo bude určite treba brať ohľad v technológii výroby vín,“ dodáva.

 

Aj napriek nižšiemu obsahu kyselín v bielych vínach sú vyhliadky na budúci rok pre šumivé vína pozitívne. „Starostlivo sme ako základ pre sekty vyberali práve odrody s vyšším obsahom kyselín a  podľa prvých degustácií sa o ročník 2013 pre sekty nebojím,“ uzatvára Vajcziková.

 

Vyzerá to teda tak, že kým biele vína budú aromatické a harmonické, červené vína budú ovocné, svieže, ale pritom harmonicky plné. Prvé ochutnávky mladých vín naznačujú, že sa môžeme tešiť na skvelé vína, avšak to, ako budú naozaj chutiť budúcoročné tiché aj šumivé vína, je už len v rukách vinárov a ich šikovnosti.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
LADY emailom
V prípade že máte záujem pravidelne odoberať spravodajstvo z nášho servera, prosím zadajte vašu e-mailovú adresu a stlačte tlačítko Prihlás.

 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!