Schudnite pred plesom!
Autor(ka) : Martina Jeníková
Dátum a čas : 25.1.2002 02:00
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Aj tento rok ste zistili, že sa vaše šaty plesové šaty sa nedajú zapnúť? Nezúfajte! Ak si zoberiete k srdcu naše rady, môžete dokonca aj posledný deň pred veľkou udalosťou schudnúť až kilogram. Ak máte silnú vôľu a vydržíte mesiac, budete ľahšia aj o päť kilogramov. Tri, dva, jeden..., začíname.

Aj tento rok ste zistili, že sa vaše šaty plesové šaty sa  nedajú zapnúť? Nezúfajte!  Ak si zoberiete k srdcu naše rady, môžete dokonca aj posledný deň pred veľkou udalosťou schudnúť až kilogram. Ak máte silnú vôľu a vydržíte mesiac, budete ľahšia aj o päť kilogramov. Tri, dva, jeden..., začíname.


MÁTE CELÝ MESIAC:
Skúste sa staviť. V stávke je päť kilogramov, ktoré, ak budete dôsledná, sa už nikdy nevrátia. Po prvé starostlivo upravte svoj jedálny lístok. Vyhoďte z neho cukor a sladkosti, v káve a čaji ho nahraďte umelým sladidlom. Na večeru jedávajte iba zeleninu: šalát, špenát, špargľu, paradajky. Ráno vypite najmenej jeden pohár vody a vždy raňajkujte.  Neskôr si môžete dať iba ľahký obed  a celkom sa vzdať večere, ale raňajky by sa pre vás mali stať najdôležitejším jedlom dňa.  Jogurt, ovsené vločky, musli, celozrný chlieb, ovocná šťava,  chudé syry – to by mali byť hlavné zložky raňajok. K získaniu peknej postavy vám pomôžu aj kozmetické zákroky: lymfatická drenáž a masáže na stimuláciu bunkovej mikrocirkulácie. Čím lepšia je totiž  mikrocirkulácia, tým rýchlejšie prebieha spaľovanie tukov v bunkách. Ručnú masáž  s použitím prostriedkov  na zoštíhlenie si môžete robiť aj doma po každom kúpeli, ráno a večer. Výsledkom pravidelného používania zoštíhľujúcich krémov je nielen zmenšenie obvodu stehien až o 2 centimetre, ale aj citeľne a viditeľne spevnená pokožka. Veľmi dobré výsledky možno dosiahnuť vmasírovaním  preparátov do pokožky dlhými, silnými pohybmi. Masírujte nohy z vnútornej aj vonkajšej strany, od členkov  smerom nahor  a potom krúživými jemnými pohybmi masírujte aj brucho a zadoček. Úlohou zoštíhľujúcich krémov a gélov je predchádzanie nadmerného ukladania tukov v tukových bunkách, zlepšenie cirkulácie krvi a lymfy – čo umožňuje uvoľňovať tuk z organizmu. Tak teda do toho!

MÁTE  ASPOŇ DVA TÝŽDNE:
Sľubujeme, že vaša hmotnosť sa zníži. Určite zoštíhlejú aj vaše  stehná a brucho a celé telo bude o poznanie pružnejšie.  Po prvé investujte do série ošetrení na rozbite tukov. Tieto metódy, ktoré sa vykonávajú v autorizovaných kozmetických salónoch, majú rôzne názvy (v závislosti od použitej metódy a salónu) – napríklad SPM, Slide Styler, Beauty Trek, Shaper. Po sérií niekoľkých takýchto ošetrení je pokožka elastická, omladená, napätá a obvod stehien a brucha sa zmenší o 1 – 2 centimetre. Výsledky nie najlacnejších kozmetických zákrokov je samozrejme potrebné podporiť aj úpravou jedálneho lístka. Zmenšite svoje bežné porcie o polovicu, jedzte veľa zeleniny a ovocia a denne vypite najmenej 1, 5 litra nesýtenej vody. Keď  máte chuť na čokoládu, uvarte si kakao s umelým sladidlom . Ak vydržíte, na plese budete určite o dva kilogramy ľahšia.

KEĎ OSTAL IBA JEDEN DEŇ...
...môže vás zachrániť iba diéta. Pred veľkým plesom pite iba nesýtenú minerálku, šťavu z čerstvého grapefruitu (bez cukru!) alebo zeleninovú šťavu (mrkva, zeler, petržlen). Cieľom tejto drastickej metódy je urýchliť vylúčenie prebytočnej vody z organizmu bez rizika odvodnenia.
Vylučovanie vody je vedľajším efektom spaľovania glykogénu, uloženého v svaloch. Jeho čiastočky sú spojené s čiastočkami vody. Keď nedodávame organizmu potrebné množstvo uhľohydrátov,  začína čerpať zo zásob, pričom spaľovaný glykogén uvoľňuje vodu. Iba vďaka tomu ,,schudneme“ za jediný deň viac-menej až kilogram. Žiaľ, tento zázračný výsledok, vďaka ktorému zapneme šaty, ktoré boli ešte včera pritesné, nevydrží dlho. Keď sa nasledujúci deň vrátime k obvyklému spôsobu stravovania, vrátime sa aj ku starej hmotnosti. Celé čaro praskne ako mydlová bublina.

VAŠI PRIATELIA:
- minerálka bez oxidu uhličitého, nekalorické potraviny
- ovocie a zelenina – tri porcie denne (priam ideálne  by bolo päť!
- Pohyb na čerstvom vzduchu a gymnastické cviky

VAŠI NEPRIATELIA:
- potraviny, ktoré vyvolávajú nafukovanie: fazuľa, hrach, sója, kapusta, karfiol, cibuľa, ostré korenie
- biele pečivo, zákusky a sladkosti
- soľ, pretože zadržiava vodu v organizme

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.