Sedem krokov k úspechu
Autor(ka) : Jana Osuská
Dátum a čas : 23.4.2002 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Hľadáte si práve nové zamestnanie? Alebo sa pripravujete na prijímací pohovor? V tom prípade vám možno príde vhod niekoľko rád, aby tieto stresujúce situácie dopadli čo najlepšie.

Hľadáte si práve nové zamestnanie? Alebo sa pripravujete na prijímací pohovor? V tom prípade vám možno príde vhod niekoľko rád, aby tieto stresujúce situácie dopadli čo najlepšie.


 
PRED  STRETNUTÍM
Snažte sa získať maximum informácií o firme, v ktorej sa chcete zamestnať. Skúste sa na seba pozrieť cudzími očami, akoby ste sa videli prvý raz. Vyhýbajte sa pohybom, gestám a výrazom tváre, ktoré sa vám samej nepáčia.
AKO SA OBLIECŤ
Vyberte si neutrálne oblečenie s malým detailom, ktorý upúta.  V žiadnom prípade minisukňu, krikľavé farby ani vyzývavý mejkap. Zato by nemali chýbať čistota, ľahký príjemný parfem a úsmev na tvári. Dôležitý je účes a dobré topánky.
BUĎTE PRESNÁ
Na prijímací pohovor nesmiete prísť v žiadnom prípade ani o minútu neskôr. Vhodnejšie je prísť o čosi skôr a chvíľu sa ešte poprechádzať, ako prísť v poslednej sekunde udychčaná, strapatá a školácky sa ospravedlňovať. To nie je dobrý začiatok.
VYUŽITE ČAKANIE
Prišli ste presne a teraz vás nechajú čakať? Aj toto môže byť testom vášho profesionálneho správania. Nebuďte nervózna, nepozerajte sa na hodinky  -  čítajte si odbornú literatúru alebo noviny a čakajte.
VHODNÉ ODPOVEDE
Je veľmi dôležité, ako reagujete na položené otázky. Ak si budete šomrať popod nos a nikto vám nebude rozumieť, nečudujte sa, že vyberú iného uchádzača, možno menej  vzdelaného, ale zbehlejšieho v komunikácii. Nepoužívajte podmieňovací spôsob a vyhýbajte sa odpovediam typu ,,eventuálne by to v globále za istých predpokladov mohlo ísť...“
BUĎTE ZDRAVO SEBAVEDOMÁ
Ak človek neverí sám sebe, nemôže o svojich kvalitách presvedčiť ani iných. Buďte si vedomá vlastných kvalít, spomeňte si, čo všetko ste už dokázali  a v čom vynikáte. Nebojte sa jasne formulovať svoje predstavy, ale v žiadnom prípade nepreháňajte.
DRŽTE SA AKO VÍŤAZ
Aj držanie tela o vás povie veľmi veľa. Držte sa vzpriamene, ale nie kŕčovito. Snažte sa pôsobiť uvoľnene, nestískajte si ruky, nehojdajte sa na stoličke a neopierajte sa lakťami o stôl. Radšej majte pred sebou zápisník a pero na prípadné poznámky.
 

 

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.