Neobyčajná moc pyramíd
Autor(ka) : Jana Osuská
Dátum a čas : 22.7.2002 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Egyptské pyramídy sú ohromujúce stavby, ktoré podnecujú ľudskú fantáziu. Nie sú iba architektonickým skvostom, ale zároveň sú aj stavbami s neobyčajnými vlastnosťami. Pripisuje sa im schopnosť konzervovať potraviny, liečivé účinky a prenášanie energie. Keď sa postavíte pred ne, alebo vojdete do ich útrob zistíte, že niečo na tom je.

Egyptské pyramídy sú ohromujúce stavby, ktoré podnecujú ľudskú fantáziu. Nie sú iba architektonickým skvostom, ale zároveň sú aj stavbami s neobyčajnými vlastnosťami. Pripisuje sa im schopnosť konzervovať potraviny, liečivé účinky a prenášanie energie. Keď sa postavíte pred ne, alebo vojdete do ich útrob zistíte, že niečo na tom je.
 

Pyramídy, ako určite viete, sú hrobky. Ako pevnosť bránia prístupu k telu faraóna, ale takisto tvoria optimálne klimatické podmienky, umožňujúce zakonzervovať telesné pozostatky panovníkov Egypta. Preto múmie faraónov aj napriek tisícročiam ostávajú v dobrom stave. Jedni tvrdia, že je to výsledok kozmického žiarenia, kumulovaného tvarom pyramíd, iní zase, že vo vnútri pyramíd sa vytvára špecifické silové pole. Francúz Antoine Bovis, ktorý v 30. rokoch minulého storočia počas dovolenky strávenej v Egypte zistil, že telá mŕtvych zvierat, ktoré sa náhodne dostali do pyramíd, sa aj napriek vlhkosti veľmi dobre zachovali. Po návrate z exotickej dovolenky si Bovis doma postavil kartónový model pyramídy a s údivom zbadal, že zelenina, ktorú vňom skladuje, ostáva dlhšie čerstvá. Bovisovými skúsenosťami sa v 50. rokoch inšpiroval Karel Drbal – český inžinier. To, čo Bovis vyskúšal so zeleninou, urobil Drbal so žiletkou a – aké čudo – vysvitlo, že tupá žiletka je opäť ostrá.  Drbal čakal desať rokov na uznanie svojho vynálezu Pražským patentovým úradom, až sa mu nakoniec podarilo presvedčiť úradníkov, že pyramída ,,naostruje“ žiletky a na svoje zariadenie dostal patent.
Zlepšuje chuť
Pozorovania Antoina Bovisa začali potvrdzovať aj iní a dokonca sa začali využívať v priemysle. Najväčší kanadský producent údenín, firma Sullivan, používa pyramídy na sušenie mäsa. Takáto metóda predlžuje ich trvanlivosť údajne až na 40 dní. Rovnakým spôsobom je možné aj zlepšiť chuťové vlastnosti potravín. Horké a kyslé výrobky získajú skladovaním v pyramídach lahodnejšiu chuť a sladké – intenzívnejšiu sladkosť. Milovníci pyramíd dokonca tvrdia, že stačia dva týždne, aby mladé víno  získalo chuť zrelého (aj keď lacné vína začínajú v pyramíde peniť ako šampanské).  Pyramídy energetizujú aj vodu, ktorá urýchľuje hojenie rán a modrín a rastliny, polievané takouto vodou,  lepšie rastú.
Uzdravuje
Výskumy liečivého fenoménu pyramíd neustávajú na celom svete. V brazílskom Sao Paulo  vznikol jeden z prvých  inštitútov, ktorý ponúka terapiu energiou pyramíd. Liečia sa tu neurózy, reumatické bolesti a migrény, vedú poúrazové rehabilitácie a reguluje látková výmena.
Základné liečivé účinky pyramíd spočívajú v zlepšení odolnosti  a povzbudení činnosti vnútorných orgánov. Ich  hlavnou úlohou je regulácia procesov, prebiehajúcich v organizme, preto má zvýšiť alebo znižovať krvný tlak (v závislosti od potreby) a zvyšovať alebo znižovať tvorbu žalúdočných štiav.  Liečivá energia pyramídy sa kumuluje v 1/3 jej výšky a preto by sa mal chorý orgán ocitnúť práve v tejto výške. Niektorí vedci tvrdia aj to, že žiarenie špica pyramídy povzbudzuje sexuálnu energiu. Na Slovensku existuje niekoľko stredísk, ktoré tiež využívajú liečivú silu pyramídy pri relaxačno-liečebných pobytoch.

 



©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.