Album Love 4 Money prešiel skúškou ohňom
Autor(ka) : Kristína Farkašová
Dátum a čas : 26.6.2003 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Fanúšikovia bratislavskej skupiny Love 4 Money sa poriadne zapotili. Niekoľko predchádzajúcich horúcich dní sa totiž aj v Terminal Clube podpísalo pod takmer nedýchateľný vzduch a kapela sa rozhodla, že jej nový album Bonboniera musí prejsť ohnivou skúškou. Úlohy krstného otca sa zhostil pľuvač ohňa Aratron Aspis, ktorý to pred pódiom doslova rozpálil. Pred tým, ako CD niekoľkokrát ošľahol obrovským plameňom, predviedol i svoju ohňovú šou.

Fanúšikovia bratislavskej skupiny Love 4 Money sa poriadne zapotili.  Niekoľko  predchádzajúcich  horúcich dní sa totiž aj v Terminal Clube podpísalo pod takmer  nedýchateľný vzduch a kapela sa rozhodla, že jej nový album Bonboniera  musí prejsť  ohnivou skúškou. Úlohy krstného otca sa zhostil pľuvač ohňa Aratron Aspis, ktorý to pred pódiom doslova rozpálil. Pred tým, ako CD niekoľkokrát ošľahol obrovským plameňom, predviedol i svoju ohňovú šou.

Roztavenému cédečku potom zaželal:  "Prajem kapele  toľko  vydaných nosičov, koľko je zrniečok piesku v púšti, toľko šťastných ľudí pri počúvaní, koľko  je  kvapiek v mori, a toľko rokov počúvania cédečka, koľko je hviezd na nebi." Skupinu a v  civilnom živote Igora zviedla spolu náhoda. "Raz sme sa s Tominom (Palonderom)  stretli  v jednom obchodnom dome, kde som ja žongloval a on moderoval. Teraz ma  oslovila  agentúra, cez ktorú si Tomino objednal pľuvača ohňa, netušiac, že ´dostane´ mňa," hovorí Igor. Vyučený lodný mechanik sa vraj ohňom živí už osem rokov a jeho "pracovné hobby"  vzniklo z nudy na vojne. O zraneniach vraj fakíri nehovoria. "Ako sa hovorí,  oheň je dobrý  sluha, ale zlý pán a niekedy sa môžu pritrafiť aj nepríjemnosti," hovorí. Igor vraj má jednu  zásadu, ktorú striktne dodržiava a tou je nepiť pred vystúpením alkohol.  Tekutina, ktorú pľuvači ohňa používajú, vraj chutí "hnusne". "Je to chémia a keď ju človek prehltne,  môže  vyvolať horúčky, hnačky alebo dávenie," prezrádza informácie zo zákulisia. V poradí už  druhý album skupiny L4M obsahuje 10 pesničiek v štýle funk, rock a pop. Nová platňa,  ktorej producentom a autorom hudby je Matúš Kľúčik a textovo ho  doplnil spevák kapely  Tomáš Palonder sa volá Bonboniera nielen preto, že obsahuje hudobné bonbóniky, ale aj  preto, že každý z nich je iný.

Skupina existuje od roku 1999 a jej obsadenie je stále rovnaké: Tomáš Palonder -spev,  Matúš Klúčik - gitara, Andrej Groll - basgitara, Tibor Burger -klávesy, Karol Havlovič - bicie, Michal Mikušiak - trúbka, Jožko Chorvát - trombón, Peter Raitl - perkusie.       ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.