Vášeň menom talianska káva...
Autor(ka) : Monika
Dátum a čas : 27.1.2010 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Pravé talianske piccolo – malá, silná čierna káva, ktorá sa v Taliansku pije po stojačky z malých šáločiek a na jeden hlt, je stelesnením talianskej kávovej kultúry. Milujú ju rovnako Taliani ako Slováci, napriek tomu, že tí druhí preferujú väčšie a slabšie presso, ktoré sa pije dlho a vo väčšom objeme. Čím to teda je, že taliansku kultúru kávy sme si napriek rozdielom v konzumácii kávových nápojov, tak obľúbili? Nie je v tom práve tá fantasticky chutiaca bohatosť zmesi a bohato našľahaná krémová pena?

Pravé talianske piccolo – malá, silná čierna káva, ktorá sa v Taliansku pije po stojačky z malých šáločiek a na jeden hlt, je stelesnením talianskej kávovej kultúry. Milujú ju rovnako Taliani ako Slováci, napriek tomu, že tí druhí preferujú väčšie a slabšie presso, ktoré sa pije dlho a vo väčšom objeme. Čím to teda je, že taliansku kultúru kávy sme si napriek rozdielom v konzumácii kávových nápojov, tak obľúbili? Nie je v tom práve tá fantasticky chutiaca bohatosť zmesi a bohato našľahaná krémová pena?

Talianske espresso má v sebe jednoducho niečo závideniahodné a svet mu to aj patrične závidí. Áno. Predstavte si, že najväčší producent kávy na svete, juhoamerická Brazília, vozí svoju kávu cez celý Atlantik, aby mohla byť pražená práve v Taliansku. A to už o niečom svedčí.

Jedinečnú chuť kávových zmesí pražených v Taliansku má “na svedomí” unikátny proces pomalého a dlhšieho praženia, ktoré dodáva káve bohatú, plnú a krémovú chuť s úžasnou arómou.  Teraz máte možnosť vychutnávať pravú, čerstvú, po taliansky praženú kávu aj Vy. Či v kaviarni alebo u Vás doma. Nová sieť eco-friendly kaviarní GREENTREE Caffé, totiž prichádza s unikátnou novinkou. Vo svojej prevádzke na Obchodnej ulici č.29 v Bratislave, zaviedla doslova laboratórium– vlastnú pražiareň kávy.

Okrem exkluzívnej kávovej zmesi GREENTREE, ktorá je namiešaná z tých najlepších odrôd a  starostlivo pražená priamo v Taliansku neďaleko Ríma, si môžete dať namiešať blend podľa svojej chuti a preferencií. K dispozícií sú totiž zelené zrná káv tých najlepších svetových  odrôd. Pražiareň v  GREENTREE na Obchodnej ulici je k dispozícií všetkým záujemcom. Čoskoro k nej pribudnú ďalšie mini pražiarne kávy v prevádzkach v Polus City Centre a v Avione.  

 

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.