Podnikaví východniari, alebo učíme sa využívať potenciál
Autor(ka) : Lenka
Dátum a čas : 22.4.2012 00:00
Kategória : Cestovanie
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

V jednom z najkrajších kútov Slovenska, na severnom Spiši, vznikla iniciatíva štyroch nezávislých subjektov na podporu turizmu v tomto nádhernom regióne. Štyri partnerské organizácie sa spojili a pripravili pre turistov projekt Spiš Pieniny Pas. Návštevník, ktorý zavíta do tejto časti Slovenska tak môže získať zľavu na jednotlivé turistické atrakcie a ušetriť tak 15 % z ceny lístku každého zapojeného partnera na osobu.

V jednom z najkrajších kútov Slovenska, na severnom Spiši, vznikla iniciatíva štyroch nezávislých subjektov na podporu turizmu v tomto nádhernom regióne.  Štyri partnerské organizácie sa spojili a pripravili pre turistov projekt Spiš Pieniny Pas. Návštevník, ktorý zavíta do tejto časti Slovenska tak môže získať zľavu na jednotlivé turistické atrakcie a ušetriť tak  15 % z ceny lístku každého zapojeného partnera na osobu.

 

Pieninský národný park ročne navštívi približne pol milióna turistov, pričom je viac ako 42% turistov zo zahraničia. Podobnú skúsenosť majú aj na Hrade Stará Ľubovňa. Partnerské organizácie chcú iniciatívou podporiť návštevnosť  regiónu  aj turistami zo Slovenska a zároveň využiť potenciál, ktorý sa skrýva v množstve zahraničných turistov, ktorí sem zavítajú.

 

Do projektu Spiš Pieniny Pas sa zapojilo Združenie Pltníctvo Dunajec, Chata Pieniny – Lesnica, Hrad Stará Ľubovňa, a  Nestville Park - expozícia tradičných ľudových remesiel a liehovarníctva severného Spiša.  Turista zakúpením Spiš Pieniny Pasu môže ušetriť až 4 €.  Ak sa do tohto regiónu vyberie 4 členná rodina s deťmi, tak ušetria skoro 20 € na celkovom vstupnom na tieto atrakcie.

 

Spiš Pieniny Pas nie je Slovensku ojedinelý, ale na východnom Slovensku prvý.  Spiš Pieniny Pas bude k dispozícií od 2. Júla 2012 a zakúpiť ho bude možné v pokladni ktorejkoľvek atrakcie zapojenej do iniciatívy. Cena pasu bude 19 €.

 

Najznámejšou atrakciou tohto regiónu a unikátom v Európe je splav rieky Dunajec na drevených pltiach v nádhernej prírodnej scenérií kaňonu Pieninského národného parku. Trasa v dĺžke 9 km z Červeného Kláštora trvá 70-100 minút a vedie do obce Lesnica, pokiaľ si návštevník vychutná plavbu cez zapojené Združenie Pltníctvo Dunajec, ušetrí 15% na lístku so Spiš Pieniny Pasom. Prístavisko pltí v obci Lesnica sa nachádza v areáli Chaty Pieniny. Tu je možné zažiť pravú goralskú atmosféru, kuchyňu, goralskú hudbu, ale i pasovanie za gorala. Pre držiteľov Spiš Pieniny Pasu je zabezpečený bezplatný prevoz do Červeného kláštora, späť k autu, alebo pamätný darček s prekvapením.

 

Držiteľ pasu môže ďalšiu zľavu využiť na Hrade Stará Ľubovňa. Táto veľká renesančná stredoveká pevnosť – inak nazývaná aj Ľubovniansky hrad bol postavený v roku 1292 z iniciatívy uhorského kráľa Ondreja III so svojou stálou expozíciou.  V súčasnosti je to najzachovalejší a najkrajší hrad na východe Slovenska.  

 

V neposlednom rade je súčasťou ponuky novo vybudovaná atrakcia Nestville Park - Expozícia liehovarníctva a tradičných remesiel.  Jedinečný projekt, ktorý predstavuje typický život ľudí v tomto regióne od 13. storočia po súčasnosť. A v areáli parku je možné vidieť aj jeden z najväčších drevených obrazov v Európe. Prehliadka je spojená s malým prekvapením -  špeciálnou odmenou, ktorá je vo forme ochutnávky výnimočného nápoja.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.