Májový nezábudník
Autor(ka) : Jana Osuska
Dátum a čas : 1.5.2001 01:26
Kategória : Tipy, triky
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Keďže mal aprílový nezábudník celkom slušný ohlas, pripravila som pre vás opäť zoznam vecí, ktoré nemáte zabudnúť, zaradiť do svojho májového programu.

V máji nezabudnite:
1.mája oslavovať, oslavovať a oddychovať.
Poslať pohľadnice do Ruska a na Kubu, spomenúť si na vlastnú komunistickú minulosť a vyvodiť z nej dôsledky pre svoju kapitalistickú prítomnosť a budúcnosť svojich detí, tak ako to robili súdružky a súdruhovia.

treba dosiať trávu a vrúbľovať ovocné stromy.

upratať balkón a dokúpiť kvety na jeho ozdobenie. Ak nemáte kde skladovať v zime muškáty a preto ich každý rok musíte kupovať znova, vsaďte tento rok na ružičky. Malé šípové ružičky kúpite v črepníkoch od 60 do 150 Sk, Keď ich vysadíte na balkón krásne sa rozrastú. Kvitnú až do jesene a v zime sú tiež okrasou balkóna. Mám ich štvrtý rok, zatiaľ nezmrzli, hoci som ich ani neprikrývala. Výborné sú aj malé tuje alebo iné večne zelené rastlinky. Ak nebývate na križovatke, môžete si na balkóne pestovať aj bylinky. Oregáno, majorán, ligurček, petržlen, šalviu, mätu piepornú. Svojou chuťou a vôňou vám spríjemnia varenie.

Cez víkend skontrolujte školské výsledky vašich ratolestí. Ešte sa dá, čo to, zachrániť. V júni už bude neskoro.

Rozhodnite sa, že dnes si zapálite poslednú cigaretu. Prvý úspech môžete osláviť 31. mája, vtedy je Svetový deň bez tabaku. Oslavujú ho najmä nefajčiaci magnáti tabakového priemyslu, lebo aj týmto spôsobom si ľudia spomenú na najnezdravšiu štátom akceptovanú drogu.

Skontrolujte si, či sa zmestíte do letných šiat a porozmýšľajte, akými doplnkami z nich urobíte hit sezóny. Nezabudnite na opasky, trblietačky, malé hodvábne šatky, klobúky a vhodné topánky a kabelku. Móda pripúšťa aj bižutériu, pierka a nepravé drahokamy.

Ak ste už chytili bronz, udržujte ho mrkvovými kúpeľmi. Ak ste sa rozhodli pleť chrániť, nezabudnite si denne natrieť tvár ochrannými krémami a nosiť klobúk, šatku a slnečné okuliare.

Do 19. mája si ešte môžete podať prihlášku na bakalárske štúdium na VŠ.

Je čas poobzerať sa po nejakej letnej brigáde alebo jazykovom kurze.

Začnite čulý listový alebo mailový kontakt s priateľmi v zahraničí.
Dovolenka klope na dvere, dobre by bolo, keby vás pozvali.

7.23.a 30. mája držte ozdravný pôst a pite iba vodu.

Na prípravu na maturitu vám už neostáva veľa času

Mali by ste dojesť minuloročné kompóty a džemy
, aby ste uvoľnili miesto a fľaše pre ďalšie. Čo nevládzete dojesť, rozdajte. Aspoň otestujete ich žalúdky.

11.,12.mája sa môžete zbaviť chĺpkov, bradavíc a buriny.

Zagratulujte všetkým Býkom a Blížencom. Nezabudnite na Dušanov, Ivety, Júlie, Vilmy, Moniky.

13. mája nezabudnite na krásny sviatok Deň matiek.
Človek často docení to, čo pre neho urobila matka, až keď sa sám stane rodičom. U nás doma je vo zvyku, že nás hostí otec a všetky práce spojené s oslavou na seba preberajú muži. Myslím si, že je to celkom dobrý zvyk, matky potom môžu zhodiť zásterky a byť za krásne a šťastné. Ak máte spor s matkou, je to vhodný čas na jeho riešenie.

Nezabudnite sa šťastne zamilovať. Nešťastné zamilovanie nazývam trápením a neradím ho do kategórie lásky. Zamilovaný človek je krásny a šťastný. Ak sa vaša láska stala stereotypom, nezabudnite ju ozvláštniť, trebárs romantickým stretnutím pod rozkvitnutou čerešňou, najlepšie je, ak je čerešňa súčasťou záhrady dobrej reštaurácie.

Okolo 20.mája treba zrezať broskyne.
Nezabudnite, že treba zútulniť chatu a vyhádzať všetko „ čo sa môže zísť“, aby ste sa tam zmestili.

26,27 nič nesaďte.

Zvýšte starostlivosť o nohy, naozaj si to zaslúžia. Občas ich môžete pochváliť. Zaslúžia si to, veď vás nosia celý deň.


©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.