V novozámockej nemocnici pribudla už druhá nadštandardná izba pre malých pacientov
Autor(ka) : Zuzana
Dátum a čas : 28.4.2013 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Symbolický kľúč od druhej novovybudovanej nadštandardnej izby pre malých pacientov odovzdala v týchto dňoch Drahomíra Jiráková, riaditeľka neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities MUDr. Imrichovi Matuškovi, riaditeľovi Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch a MUDr. Michalovi Medovarskému, prednostovi Pediatrickej kliniky.

Symbolický kľúč od druhej novovybudovanej nadštandardnej izby pre malých pacientov odovzdala v týchto dňoch Drahomíra Jiráková, riaditeľka neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities  MUDr. Imrichovi Matuškovi, riaditeľovi Fakultnej nemocnice s poliklinikou v Nových Zámkoch a MUDr. Michalovi Medovarskému, prednostovi Pediatrickej kliniky.

 

Malým pacientom a rodičom, ktorí  počas pobytu v nemocnici môžu sprevádzať svoje ratolesti, bude v novozámockej nemocnici slúžiť už druhá moderne vybavená izba – tentoraz izolačka. Spĺňa náročné medicínske a hygienické požiadavky a súčasne ponúka príjemné prostredie na liečbu. Nezisková organizácia Ronald McDonald House Charities na tento účel prispela sumou 7 000 €.

 

„Chceme sa úprimne poďakovať za tento dar. Ďakujeme v menej lekárov, sestričiek, ale hlavne v mene detí, ktorým izba spríjemní pobyt  v nemocnici a budú sa tu cítiť oveľa lepšie,“  ocenil  riaditeľ nemocnice MUDr. Imrich Matuška aktivity organizácie Ronad McDonald House Charities, ktorá klinike už poskytla 12 500 € na prvú nadštandardnú izbu pre deti a zakúpenie televízorov.

 

„Ronald McDonald House Charities pomáha na Slovensku chorým a znevýhodneným  deťom, aby sa cítili lepšie a bezpečnejšie,“ povedala o pôsobení neziskovej organizácie riaditeľka Drahomíra Jiráková a dodala:  „Za 10 rokov nášho pôsobenia na Slovensku sme venovali na charitatívne účely viac ako 186 332 €, vďaka ktorým sa podarilo zrekonštruovať a zariadiť nadštandardné izby v nemocniciach na Kramároch v Bratislave,  Nitre,  Trnave, Banskej Bystrici, Žiline a podieľali sme sa aj na rekonštrukcii Detského ORL oddelenia v Košiciach.“

 

„Mám  radosť, že sa nám podarilo  zrekonštruovať už druhú izbu pre deti v novozámockej nemocnici. Aj moja dcérka  už ležala v nemocnici, takže viem, aké je to náročné pre deti aj rodičov,“ povedal Zoltán Vida,  franchisant McDonald´s v Nitre, ktorý celú podporu zastrešoval.

 

Spoločnosť McDonald´s je zakladateľom neziskovej organizácie Ronald McDonald House Charities a finančné prostriedky na svoju činnosť získava z jej aktivít a zbierok od zákazníkov, ale aj od zamestnancov, ktorí na ňu prispeli 2 % zo svojich daní.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.