PREDCHÁDZAJTE ALERGIÁM PRAVIDELNÝM KOSENÍM
Autor(ka) : Peter
Dátum a čas : 6.6.2013 00:00
Kategória : Koktail
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Vedeli ste, že trávy sú najčastejšou príčinou peľovej alergie? Pritom takmer 40% ľudí na Slovensku trpí nejakou formou alergie. Jednou z najúčinnejších metód, ako alergiám predchádzať je trávne porasty pravidelne kosiť.

Vedeli ste, že trávy sú najčastejšou príčinou peľovej alergie? Pritom takmer 40% ľudí na Slovensku trpí nejakou formou alergie. Jednou z najúčinnejších metód, ako alergiám predchádzať je trávne porasty pravidelne kosiť.

Na alergie má vplyv aj botanický druh trávy, napríklad timotejka, mätonoh, reznačka laločnatá, kostrava, prstnatec či lipnica lúčna. Alergie však spôsobuje i bežná burina, najmä palina, mrlík, ambrózia, žihľava, pýr alebo skorocel. Postihnuté sú prevažne dýchacie cesty a oči. „Pravidelné kosenie, v ideálnom prípade trikrát za týždeň, nielen trávnik zahusťuje odnožovaním, ale zároveň predchádzate zakvitnutiu, a teda aj prípadným alergiám,“ hovorí Ján Spišák, riaditeľ spoločnosti Sténia, ktorá je výhradným dovozcom produktov STIHL a VIKING na Slovensku. „Po kosení môžete nechať posekanú trávu zapadnúť medzi živé steblá, kde pôsobí ako prirodzená výživa, čím výrazne znižuje potrebu hnojiť. Tento proces sa nazývaný mulčovanie zabraňuje i rastu burín. Ich množstvo môžete úspešne znížiť i hnojením trávnika, ktorý sa vám odmení krásnou zelenou farbou a celistvým povrchom.

Pri mulčovaní treba dať pozor, aby sa tráva nehromadila, ale bola rovnomerne rozmiestnená, inak môže postupne začať hniť. Plesne a hniloba patria medzi ďalšie možné alergény. Kosačky Viking posekajú trávu naozaj jemne a pokosené steblá, a teda aj živiny, sa rovnomerne rozmiestnia medzi živú trávu.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.