Spomaľte tempo a naraňajkujte sa!
Autor(ka) : Gabika
Dátum a čas : 10.12.2013 00:00
Kategória : Výživa
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Žijete príliš rýchlo, aby ste si našli čas na také drobnosti akými sú napríklad raňajky? Robíte chybu! Nielenže máte nábeh na obezitu a môžete trpieť nadváhou, ale poriadne neobnovíte a nenaštartujete ani svoj metabolizmus. A tak sú vaše svaly aj mozog bez energie počas dňa. Spomaľte tempo a naraňajkujte sa s rodinou. Stačí vstať o pár minút skôr a nachystať na stôl tie správne potraviny pre zdravie.

Žijete príliš rýchlo, aby ste si našli čas na také drobnosti akými sú napríklad raňajky? Robíte chybu! Nielenže máte nábeh na obezitu a môžete trpieť nadváhou, ale poriadne neobnovíte a nenaštartujete ani svoj metabolizmus. A tak sú vaše svaly aj mozog bez energie počas dňa. Spomaľte tempo a naraňajkujte sa s rodinou. Stačí vstať o pár minút skôr a nachystať na stôl tie správne potraviny pre zdravie. 

Tie správne návyky

Všetko začína už v detstve. Čo sa za mladi naučíš...jednoducho sa naprogramujte na správne raňajkové návyky a doprajte ich celej rodine. Zabudnite na biele pečivo s nezdravou a mastnou oblohou, vyvarujte sa sladkým šiškám a rozhodne nepite sladené nápoje. Siahnite po najmladšej obilnine, po ovse. Táto obilnina obsahuje zdraviu prospešné látky ako lecitín, vitamíny skupiny B, fosfor, horčík, železo a vysoký podiel vlákniny. Dokonca obsahuje aj betaglukán, ktorý preukázateľne znižuje hladinu cholesterolu v krvi, pôsobí ako prebiotikum a priaznivo ovplyvňuje trávenie. Dokonca potraviny s obsahom betaglukánu sa odporúčajú konzumovať aj pri redukčných diétach. Navodzujú totiž pocit sýtosti a obmedzujú chuť do jedla. Ovos si môžete dopriať v tej najchutnejšej podobe a to v müsli. Emco ponúka v rade Mysli na zdravie to pravé pre každého z Vás.  

Pre malých aj veľkých

Vykúzlite úsmev svojej rodine a pribaľte im na desiatu chutnú kombináciu banán a čokoláda ukrytú v ovsenej tyčinke od Emca. Rad Mysli na zdravie myslí na vás aj počas dňa a do jednej tyčinky schoval množstvo ovsených vločiek, 1,8 % sušených banánov a 6 % banánových kociek. Emco ovsená tyčinka je tým pravým spoločníkom pre kratučkú pauzu v práci alebo v škole. Ochutnajte chute nevídané a na pomlsanie tie najlahodnejšie. Výnimočná chuťou aj vôňou vás jednoducho očaruje. Siahnite po jednej alebo po trojbalení v krabičke.

Mysli na zdravie od Emca ponúka pre veľkých aj ďalšiu delikatesu, a to Ľahké a krehké s konopným semienkom. Ochutnajte ovsené vločky doplnené jačmennými, žitnými a pšeničnými vločkami v špeciálnej úprave, vďaka ktorej sú krehkejšie, mäkšie, chutné a ľahko konzumovateľné. Zo semienok si vychutnajte 12% dyňových a 5% konopných. Pre chrumkavosť obsahujú plátky lahodných mandlí. Dokonalý pomer omega 3 a 6 mastných kyselín s minerálmi vás jednoducho naladia do nového dňa.

Nezabúdajte na raňajky, doprajte si ich spoločne ako ranný rituál pred štartom do nového dňa s Mysli na zdravie.©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.