Nie je wellness ako wellness
Autor(ka) : Monika
Dátum a čas : 12.12.2014 01:02
Kategória : Cestovanie
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Cítite vyčerpanosť? Chýba vám iskra? Wellness pobyt je riešenie! Už samotné slovo v nás evokuje samé príjemné veci – pohodu, absenciu stresu, balzam pre dušu aj telo. Pozor však, aby ste si nenaordinovali len lacný placebo efekt.

Cítite vyčerpanosť? Chýba vám iskra? Wellness pobyt je riešenie! Už samotné slovo v nás evokuje samé príjemné veci – pohodu, absenciu stresu, balzam pre dušu aj telo. Pozor však, aby ste si nenaordinovali len lacný placebo efekt.

Odbornosť na prvom mieste

S wellness pobytmi sa u nás za posledné roky roztrhlo vrece, čo zvádza k ilúzii, že so širokou ponukou rastie priamoúmerne aj kvalita. Treba mať ale na zreteli, že nie je wellness ako wellness a nie všetky proklamované „ozdravné“ účinky relaxačných pobytov sú založené na realite. Jedine tým, že zveríte svoje telo do rúk odborníkov a v technicky špičkovo vybavenom prostredí, budete mať istotu, že wellness pobyt sa pozitívne podpíše na vašom zdraví.

Na rozdiel od bežných wellness zariadení, špecializované wellness pobyty, ako napríklad Dr.Medical Wellness v Kúpeľoch Trenčianske Teplice, musia spĺňať neporovnateľne náročnejšie kritériá prevádzkovania. Medzi inými i to, že kúpeľný personál pozostáva zásadne zo špecialistov – či už ide o lekárov, stredný zdravotnícky personál alebo rehabilitačných pracovníkov – pripravených zaistiť vám najvyšší štandard pri poskytovaní zdravotnej starostlivosti v súlade s trendmi súčasnej balneoterapie. Prítomnosť školeného personálu uvítate v prípade, že potrebujete poradiť či usmerniť. Ako pri procedúrach, tak i pri cvikoch.

„Vždy je dôležité porozprávať sa s odborníkom a necvičiť na vlastnú päsť. Minimálne prvé hodiny cvičenia by mali prebiehať pod dohľadom,“ akcentuje dôležitosť odborného vedenia profesionálna trénerka Mgr. Alexandra Machanová.

Na vode v bazéne záleží!

Vyhrievaný bazén vo wellness hoteli – nech je akokoľvek komfortný – sa nikdy nevyrovná liečivej sile vody z termálneho prameňa. Jedny z najstarších kúpeľov na Slovensku, Kúpele Trenčianske Teplice, lákajú návštevníkov na širokospektrálne účinky prírodnej sírnej termálnej vody. Tá v kombinácii s romantickou polohou celého miesta dotvára žiadaný wellness efekt pravých kúpeľov.

Viete, za čo platíte?

V pravých kúpeľoch je tiež samozrejmosťou, že v cene vášho relaxačného pobytu sú už zahrnuté aj konkrétne liečebné procedúry, ktoré vám nielen konštruktívne vyplnia čas, ale predovšetkým zaručia, že vďaka komplexnej starostlivosti odídete náležite oddýchnutí a tento pocit bude mať dlhotrvajúci účinok. Vo wellness hoteloch sú procedúry zvyčajne mimo cenového balíčka pobytu a ich nevyvážená skladba môže ľahko viesť k tomu, že prvý pracovný týždeň z vás všetky známky pohody zmyje.   Doprajte si preto wellness zážitok, čo nevybledne ani po vašom návrate do všedného režimu hektických dní. Pre pravý relax navštívte pravé kúpele!    

www.kupele-teplice.sk  www.pravekupele.sk

 Foto: Kúpele Trenčianske Teplice

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.