Prvá Valentínka sa zrodila pred viac ako 1000 rokmi!
Autor(ka) : Lenka
Dátum a čas : 13.2.2015 00:00
Kategória : Tipy, triky
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Lásku by sme si mali dokazovať každý deň, no jeden deň v roku je špeciálne pre zaľúbené srdcia. Mnoho ľudí hovorí, že Valentín je „výmysel Američanov“. Myslíte si to aj vy? Pravda je trošku komplikovanejšia a s Amerikou nemá nič spoločné.

Lásku by sme si mali dokazovať každý deň, no jeden deň v roku je špeciálne pre zaľúbené srdcia. Mnoho ľudí hovorí, že Valentín je „výmysel Američanov“. Myslíte si to aj vy? Pravda je trošku komplikovanejšia a s Amerikou nemá nič spoločné.

Sviatok svätého Valentína má silné Európske korene. Svätý Valentín bol biskup, ktorý napriek zákazu rímskeho cisára sobášil zaľúbené páry. Z tohto dôvodu ho väznili. Vo väzení sa zaľúbil sa do slepej dozorcovej dcéry .  Pred popravou jej napísal zaľúbený odkaz „Od tvojho Valentína“, údajne sa jej aj vrátil zrak a tak sa zrodila prvá zaľúbená „Valentínka“. V roku 496 bol 14. február na počet biskupa Valentína vyhlásený  vtedajším cisárom za sviatok všetkých zaľúbených . Romantika a sladké komplimenty sú v tento deň v hlavnej úlohe, netreba nimi šetriť. Buďte v tento deň romantická, usmiata a plná dobrej energie – vaša polovička to určite ocení a tiež vás prekvapí.

Višne a čokoláda vás dostanú!

Ak ste ešte svojej láske nekúpili sladkú pozornosť, nenechávajte si to na poslednú chvíľku. Valentín má byť romantický a nie plný stresu ako bežný deň. Darujte svojím najbližším napríklad MODRÉ Z NEBA, ktoré nájdete aj vo valentínskej limitovanej edícií . Obľúbené čokoládové bonbóny MODRÉ Z NEBA Srdcovky sú naozajstné višňové pokušenie.  Bonboniéra v sebe ukrýva košíčky z horkej čokolády plnené višňovou náplňou a delikátnym kakaovým krémom. Košíčky sú navrchu zdobené ružovými chrumkavými guľôčkami. Táto overená kombinácia v limitovanej edícií MODRÉ Z NEBA Srdcovky spoločne so sladkým bozkom zaručene povie „Ľúbim Ťa“ aj za vás.

Srdce povie všetko za vás

Bez bonboniéry v tvare srdca si neviete Valentín ani len predstaviť? Romantický dizajn, kvalitná čokoláda– taká je špeciálna valentínska edícia čokoládových bonbónov MODRÉ Z NEBA v tvare srdca. Rozličné kombinácie čokoládových praliniek potešia nejednu zamilovanú dušu. Bonbóniky z bielej, mliečnej aj horkej čokolády sú plnené delikátnymi náplňami.

 ©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.