Boľavé a opuchnuté nohy - teplotné výkyvy ich
Autor(ka) : Gabika
Dátum a čas : 25.11.2015 23:00
Kategória : Zdravie
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...
Komu (email) :
Od (email) :
Od (meno) :
  

Počas jesenného či zimného obdobia sa nepríjemné ťažkosti nôh o čosi zhoršiť, a to pre meniace sa počasie a výkyvy vonkajších teplôt. Ani prechody z tepla do chladnejšieho prostredia či naopak nohám neprospievajú. Bolesti a opuchy však netreba brať na ľahkú váhu, pretože môžu byť predzvesťou tvorby kŕčových žíl. Tie majú oslabené chlopne a nefungujú tak, ako by mali. Krv sa následne zhromažďuje v nohách, čím v nich vzrastá tlak. Žily sa vďaka tomu zväčšujú, zoslabnú a skrútia sa.

Počas jesenného či zimného obdobia sa nepríjemné ťažkosti nôh o čosi zhoršiť, a to pre meniace sa počasie a výkyvy vonkajších teplôt. Ani prechody z tepla do chladnejšieho prostredia či naopak nohám neprospievajú. Bolesti a opuchy však netreba brať na ľahkú váhu, pretože môžu byť predzvesťou tvorby kŕčových žíl. Tie majú oslabené chlopne a nefungujú tak, ako by mali. Krv sa následne zhromažďuje v nohách, čím v nich vzrastá tlak. Žily sa vďaka tomu zväčšujú, zoslabnú a skrútia sa.

 

Dlhé sedenie alebo státie znamená nedostatok pohybu

Vznik kŕčových žíl je podmienený mnohými faktormi. Veľkú úlohu zohráva dedičná predispozícia, obezita, tehotenstvo u žien, prípadne nedostatok pohybu – čiže dlhodobé státie alebo sedenie. Približne každý tretí Slovák sa zhodne v tom, že najväčšie ťažkosti s nohami pociťuje aj po fyzickej námahe. Aj keď kŕčové žily v prvotnom štádiu takmer nevidno, neskôr na seba upozornia tmavomodrým sfarbením, opuchom nôh a/alebo členkov, pocitom ťažkých nôh, pálením, bolesťou, povrchovým svrbením alebo únavou. Neskôr môžu byť príznaky ešte horšie, pretože môže dôjsť až k ich krvácaniu.

Čo sa týka opuchov dolných končatín, ich pretrvávajúci stav môže byť predzvesťou rôznych zdravotných ťažkostí, ako sú kardiovaskulárne problémy, problémy s krvným obehom či žilová nedostatočnosť. Na opuchoch sa môže podieľať aj oslabený lymfatický systém, celulitída, porucha štítnej žľazy, prípadne aj krvná zrazenina. Preto ani opuchy netreba brať na ľahkú váhu, a radšej ich konzultovať s ošetrujúcim lekárom alebo špecialistom.

Ako pomôcť nohám?

Za prvú pomoc pri bolestiach alebo opuchoch nôh považujú mnohí ľudia jednoduché vyloženie nôh alebo ich vymasírovanie. Domácim receptom na úľavu je dopriať im dostatok pohybu, každý večer nohy podoprieť alebo vyvýšiť aspoň na 30 minút, nosiť kompresné podkolienky a vyhýbať sa dlhému sedeniu alebo státiu. Aj napriek rôznym varovným signálom len 17% Slovákov rieši svoje ťažkosti užitím relevantného lieku alebo výživového doplnku.

Prvá voľba pre ťažké nohy

Vedeli ste, že jednotkou na trhu výživových doplnkov s obsahom diosmínu a hesperidínu je Mobivenal micro a Mobivenal micro Simple? Mobivenal micro je navyše obohatený o 30 mg escínu v jednej tablete a práve escín napomáha znižovať pocit ťažkých nôh a dobrej cirkulácii krvi v drobných cievach. Doplnok výživy Mobivenal micro a Mobivenal micro Simple je slovenskými užívateľmi rokmi overená kombinácia mikronizovaného (lepšie rozpustného a vstrebateľného) diosmínu a hesperidínu. Viac informácií o výživových doplnkoch nájdete na stránke www.mobivenal.sk



©2001 Fornet. Všetky práva vyhradené.