Storočie /de/emancipácie?
Autor(ka) : Jana Osuska
Dátum a čas : 21.9.2001 11:23
Kategória : Rodina
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Dvadsiate storočie sa nieslo v znamení snahy žien o dokonalú emancipáciu. Jej výsledkom je uštvaná rovnoprávna žena, ktorá vstáva ráno o piatej, pripraví seba , muža, raňajky, odnesie deti do školy, naskočí do autobusu – v lepšom prípade auta - a odfrčí na osem hodinovú šichtu do zamestnania.

V prvom prípade jej hrozí nákaza chrípkou, zlomené podpätky a pomliaždeniny. V druhom prípade jej desať nezdvorilých super vodičov na ceste ukáže, aká je sliepka a kde by sa mala so svojou mini plechovkou zdržiavať. Potom tomto šťastnom úvode dňa sa osem hodín usmieva na kolegov, najmä tých, ktorých neznáša a uslintaného šéfa a rovnoprávne – teda viac a za menší plat ako prítomní muži, drie. Po ôsmich hodinách čaká emancipovanú ženu domáca šichta. To znamená nákup, príprava a kŕmenie dravej a hladnej zveri. Kontrola úloh z predmetov, ktoré už v detstve neznášala, ako sú matematika, chémia a iné, ku ktorým jej deti zdedili vrodený odpor. Keď ich presvedčí, aké sú to dôležité predmety, vypočuje si starostí a problémy celej rodiny, potom ako čerešničku na torte dostane možnosť, poupratovať a vyžehliť. Hoci aj pri televízore. Popri tom všetkom, môže celý čas vrhať dvojzmyselné pohľady na svojho drahého manžela, ktorý radostne roztiahnutý na gauči odpočíva po ťažkom dni a pri pivečku sa psychicky vyrovnáva so skutočnosťou, že opäť zarobil menej ako tá jeho beštia, ktorá stihla ešte predávať Avon kozmetiku a tak si privyrobiť. Vrcholom jej emancipácie je, že môže vrhať aj žiarivé pohľady. Podľa dĺžky partnerstva a výplatnej pásky miláčika.
Zhrnuté a podčiarknuté to znamená, že dvadsiate prvé storočie by sa mala nutne niesť v znamení deemancipácie. Keď nie vo svete, tak aspoň u vás doma. Žene treba vrátiť úlohu ofukovanej kvetinky, ktorej gentleman odsúva stoličku, skladá komplimenty a zarába peniaze na jej duševný a kultúrny rast. V čase umývačiek riadu, manglov, mikrovlniek, práčok, chladničiek, polotovarov sa domáce práce stávajú čoraz ľahšími a tak sa snáď oplatí, stať sa opäť ženami v domácnosti, starostlivými matkami a chápavými manželkami.
Naučiť sa opäť chápať mužov a vytvoriť s nimi aj rovnocenný duševný partnerský vzťah, by mohla byť úloha nového storočia. Tie z vás, ktoré už emancipácia omrzela, môžu skúsiť podľa nášho návodu vychovať z muža partnera. Táto príprava sa však zíde aj tým ženám, ktorým učarovala jadrová fyzika, či kurz zvárania /nie zavárania/ a chcú konkurovať mužom. Vždy je totiž ľahšie konkurovať tvorovi, ktorého zvyky a slabé miesta poznáte.
Začnime zraniteľnosťou.
Už úplne malý chlapec v jasliach či škôlke zistí, že má niečo, čo dievčatká nemajú. To sa rýchlo stane dôvodom jeho nadradenosti a zároveň to dá dievčatkám do rúk strašnú zbraň, ktorej skutočnú hodnotu zistia už na prahu dospelosti. Kurz používania tohto operačného systému by mohol mať stovky kapitol, v tomto prípade však priveľa teórie škodí. Treba skôr vedieť, že výnimočnosť muža vo vlastných očiach je prvotným dôvodom jeho slabosti. Keď je totiž niečo úplne mimoriadne, ale zároveň to má každý spoluhráč rovnakého pohlavia, je jasné, že na to treba byť hrdý /ak je na čo/, ješitný /v každom prípade/ a treba sa báť, že tí čo rovnakou páčkou nedisponujú, nám ju závidia. A tak sa muž stáva závislým od nás. Jediný, kto môže jeho výnimočnosť uznať a chváliť je práve „skrytý nepriateľ“, teda žena. Preto, ak chcete v šťastí prežiť s mužom a urobiť si z neho partnera prvá rada znie - nikdy ho nepodceňujte. Mužov treba chváliť a podporovať v nich pocit výnimočnosti. Sú mimoriadne neistí a zraniteľní. Ak im namiesto výsmechu a nadávok nasypete za hrsť sebadôvery a dve hrste pochopenia dokážu čokoľvek. Budú sa radi vracať do vašej hrejivej náruče a priateľom nebudú hovoriť o čarodejnici, ktorú doma chovajú, ale o rozkošnom stvorení, možno jedinom na svete, s ktorým sa oplatí /lo/ oženiť. Preto vyškrtnite zo svojho slovníka slová ako niktoš, hlupák, slaboch, nula, impotent… a nahraďte ich výrazmi výnimočný, silný, jedinečný, schopný… Určite je vám jasné, že pravidelne chválenému jedincovi bude po čase trápne nechať na vás učenie sa matematiky s deťmi a dokonca vašu korektnosť ocení tým, že / tiež po čase/ začne sám od seba vynášať smeti. V duchu hesla sto razy opakovaná lož sa stáva pravdou, sa aj z vášho domáceho červa vyvinie nádherný motýľ. Denne päť pochvál vás nezabije a z vášho partnera urobí tigra.
Upozornenie:
Pri chválení buďte taktná a nie vždy musíte vychádzať z reality. Moja priateľka totiž pochválila manžela, že je omnoho lepší milenec ako sused Peter. Zranenia si liečila tri dni. Informácie síce získala klebetením so susedkou, ale dnes je to už minulosť. Sused Peter je lekár, takže sa rozhodol, v pravý čas, zistiť príčinu jej opuchu, keď sa dozvedel pravdu, dokázal jej, že jeho „netvor domáci“, manželka Anka klamala. Spoločné tajomstvo im natoľko zachutilo, že dnes už majú spoločný byt, aj nové spoločné dieťa. Ona už nikdy neklebetí o jeho posteľových kvalitách. Čo keby si to chcel niekto overiť?


©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.