Naplňte svoje sny
Autor(ka) : Jana Osuská
Dátum a čas : 4.10.2002 00:00
Kategória : Dokonalá
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Sny a túžby – bez nich by bol život nezmyselný a bezútešný. Sny a krásne predstavy nám každodenne poskytujú útechu, snením utekáme pred nudnou a niekedy aj krutou realitou normálneho života. Mnoho z nich je takzvane obyčajných – mať zaujímavé zamestnanie, pekne zariadený byt, milujúceho partnera...Nuž a potom sú ešte aj sny, ktoré sú síce menej dosiahnuteľné, ale nie nemožné – cesta okolo sveta, dva roky prázdnin, veľká vila s bazénom a telocvičňou...

Sny a túžby – bez nich by bol život nezmyselný a bezútešný. Sny a krásne predstavy nám každodenne poskytujú útechu, snením utekáme  pred nudnou a niekedy aj krutou realitou normálneho života. Mnoho z nich je takzvane obyčajných – mať zaujímavé zamestnanie, pekne zariadený byt, milujúceho partnera...Nuž a potom sú ešte aj sny, ktoré sú síce menej dosiahnuteľné, ale nie  nemožné – cesta okolo sveta, dva roky prázdnin, veľká vila s bazénom a telocvičňou...


A potom ešte existujú tie, ktoré patria definitívne do balíčka s nálepkou: Krásne, ale nesplniteľné. Každá z nás nosí svoje túžby a sny v sebe a život bez nich by bol smutný a chudobný. Ide len o to, správne odhadnúť, ktorý sen je tým obohacujúcim a prospešným a ktorý je iba povraz, ktorý nás zviazal a  nedovolí nám kráčať vpred.

Ako dosiahnuť, aby bolo splnenie snov reálne?
1 Venujte svoju snahu tým snom a túžbam, ktoré sa dajú splniť. Neplytvajte silou tam, kde je isté, že ju vynakladáte zbytočne.
2 Ak ste sa rozhodli splniť si svoj veľký sen, nerozptyľujte sa ďalšími. Sústreďte svoje úsilie jedným smerom.
3 Ak ide o komplikovanú a dlhodobú záležitosť, stanovte si jednotlivé etapy a postupné ,,medziciele“, ktoré v nich chcete dosiahnuť.
4 Dôkladne si premyslite, ako zasiahne vaše úsilie neskôr aj splnenie vášho sna ľudí navôkol. Nerealizujete sa na úkor niekoho z najbližších?
5 Ak nemáte stopercentnú istotu, poraďte sa s človekom, ktorému dôverujete a ktorý vám je blízky. Určite bude vedieť posúdiť, či je váš sen reálny a cesta k nemu správna.
6 A napokon si spomeňte na svojich rodičov. K čomu vás viedli, kde smerovali, o čom snívali oni sami? Neuskutočňuje sa prostredníctvom vás sen niekoho iného?

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.