V New Yorku demonštrovali muži za právo nosiť sukne
Autor(ka) : Zuzana Konečná
Dátum a čas : 10.2.2004 00:00
Kategória : Móda
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Asi stovka mužov v mini a midisukniach a dokonca aj v baletných sukničkách v uliciach Manhattanu demonštrovala za ukončenie "tyranie nohavíc".

Asi stovka mužov v mini a midisukniach a dokonca aj v baletných sukničkách v uliciach Manhattanu demonštrovala za ukončenie "tyranie nohavíc".
    
"Nie sme transvestiti, homosexuáli alebo krosdreseri," povedal denníku New York Times David Johnson, jeden z účastníkov sobotňajšej akcie. "Nechceme, aby ste nás volali Jean alebo Sally. Sme muži. Muži, ktorí chcú právo nosiť sukňu."
    
Johnson, penzionovaný učiteľ, a ostatní odporcovia gatí, prešli niekoľko blokov od Guggenheimovho múzea k Metropolitnému umeleckému múzeu, kde navštívili výstavu s názvom Statočné srdcia: Muži v sukniach. Ich prítomnosť priťahovala zmätené pohľady pár prítomných návštevníkov. Ingemar Johnsson (39) prišiel do New Yorku pochodovať až zo Švédska. Pre Timesy povedal, že muži v Európe sukne nosili často pred francúzskou revolúciou, keď sa nohavice stali mužským odevom. Iní demonštranti pripomenuli, že škótski muži svoje kilty nosia storočia. "Vtáčí samec je vždy ten pekný, nie samica. Prečo sa teda nemôžu ľudské bytosti mužského pohlavia obliekať štýlovo a pestro," spýtal sa 27-ročný účastník akcie Chris Taylor.

Copyright©2004 TASR©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.