Šťastie máte v sebe!
Autor(ka) : Jana Osuska
Dátum a čas : 15.8.2001 17:35
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Čo je to šťastie? Muška, iba zlatá...Snívajú o ňom všetci, aj keď pre každého má inú podobu. Nedá sa kúpiť, ale môžeme sa ním tešiť každý deň. Veď šťastie je v slnečnom ráne, milom slove, úsmeve človeka, ktorého ľúbime. Môžete ho nájsť v sebe aj okolo seba. Uverte tomu a uvidíte, aké jednoduché a krásne je, byť šťastná. Aj keď ste si nenašetrili na dovolenku, syna nevzali na výšku, dcéra sa rozvádza , vnúčence sa neustále bijú a mama, babka a prababka v jednej osobe frfle ako papiňák. To všetko sú detaily, dôležitá je vnútorná pohoda. Ako na to?

Buďte optimistka
Uverte, že na svoj život máte vplyv a do budúcnosti sa pozerajte s nádejou. Tešte sa z úspechov, ktoré sa vám podarilo dosiahnuť a myslite na všetko dobré, čo vás čaká. Každé ráno sa na seba v zrkadle usmejte a k tomu, čo sa má stať, sa približujte s vierou, že všetko sa skončí úspešne. Dokonca aj keď spočiatku budete musieť bojovať s ťažkosťami, nevzdávajte sa. Keby nebolo smútku, nespoznali by sme radosť. S problémami, ktoré sa nedajú riešiť, sa naučte žiť.

Počúvajte svoj vnútorný hlas
Žite podľa svojich potrieb, želaní a svojej hodnoty. Neobávajte sa, že vás niekto preto označí za egoistku. Nesnažte sa uspokojiť všetkých, pretože...sa vám to aj tak nepodarí. Život pod tlakom okolia vás môže iba poriadne vystresovať. Radšej popremýšľajte, čo chcete vy, čo vám dáva pocit radosti, čo vás uspokojuje. A neskôr sa držte vyznačenej cesty. Ak budete dôsledné, rýchlo dospejete k presvedčeniu, že žijete v zhode so sebou samou – a práve to je kľúč ku šťastiu.

Majte rada ľudí
Vedci tvrdia, že medziľudské vzťahy sú najdôležitejším činiteľom na ceste ku šťastiu. Novozískaní priatelia, osvedčení starí kamaráti, flirty a vedomie, že vás ľudia majú radi, prinášajú ovocie – organizmus si automaticky vytvára viac serotonínu, čiže hormónu šťastia.

Pozerajte na svet cez ružové okuliare
Aj keď sa niečo nepodarí hneď, nevešajte hlavu. Jednoducho si povedzte: ,,Nič, to. Nabudúce sa to určite podarí!“ Pri ťažkostiach neprepadajte pocitu viny, ale neobviňujte ani druhých. Radšej popremýšľajte, ako problém vyriešiť. Nezabúdajte, že nikto od vás nemôže chcieť, aby ste boli ideálna. Máte právo aj na chyby. Šťastní ľudia poznajú svoje slabé stránky, ale rovnako poznajú aj silné – a sústredia sa na ne. Ešte jedna osvedčená rada: dobré myšlienky privolávajú dobré udalosti.

Peniaze šťastie nedávajú
Svätá pravda. Miliardári bývajú nešťastní rovnako často ako chudáci. Šťastie je stav ducha, ktorý nezávisí od stavu konta. Veď nie je to tak, že najmenšie starosti má ten, komu ukradnú prázdnu peňaženku? Nikto netvrdí, že sa bez peňazí dá žiť, nesmú však byť jediným cieľom nášho snaženia. Peniaze neprinášajú šťastie, až nákupy vravela Marilyn. Monroe a potom, že to bola hlúpa kráska!

Nezabúdajte na šťastie
Pestujte si pekné spomienky, nezabúdajte na milé chvíle, ktoré ste prežili. Keď príde horší deň, spomínajte na ten lepší. Hneď naberiete silu.

Kto má šťastie v láske, môže mať šťastie aj v hre
Aj napriek tomu, čo hovoria poverčiví ľudia, jedno nevylučuje druhé. V ľúbostnej hre však platia iné pravidlá ako pri hazardných hrách alebo kartách. Keď ide o city, nemali by sme sa znižovať k blafovaniu, nazeraniu druhým do karát ani k myšlienkam na vlastnú výhru. Aj keď niekedy treba postaviť všetko na jednu kartu...risk, je predsa zisk. / Iba že by nie /

Tešte sa z toho, čo máte
Známi odcestovali na dovolenku na Kanárske ostrovy a susedia si kúpili najnovší model auta? Nemá zmysel trápiť sa, že vy na to nemáte. Máte predsa mnoho iných dôvodov, aby ste sa cítili šťastná: ste zdravá, máte manžela, deti, priateľov...Kľúčom ku šťatiu je schopnosť žiť v danej chvíli a tešiť sa zo všetkých drobností, ktoré prináša. Tešte sa, že dnes sa neoneskoril autobus, že ste si príjemne poklebetili s priateľkou, že vám manžel priniesol kvety, že vám rozkvitla ruža, že ste dostali čerstvé mlieko...


Šťastné chvíle, ktoré nič nestoja

· Bozky a sex s milovaným
· Nedeľa v posteli pred televízorom
· Pohľad na spiace deti
· Plávanie v mori
· Počúvanie spevu vtákov
· Spev
· Sledovanie západu slnka
· Takmer zabudnutá pesnička z rádia
· Popíjanie teplého čaju v útulnom domácom kútiku, zatiaľ čo vonku neprestajne prší
Rozhovor s priateľmi, prechádzka v prírode, hladkanie psa, milá spomienka, vydarené jedlo,... čím viac toho dokážete doplniť, tým bližšie ste ku šťastiu.


©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.