DESATORO SPRÁVNEHO ODLIČOVANIA
Autor(ka) : Zuzana
Dátum a čas : 2.6.2009 00:00
Kategória : Krása
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

1. Netrápte svoju pleť agresívnymi kozmetickými prípravkami.

1.    Netrápte svoju pleť agresívnymi kozmetickými prípravkami.

      Na odlíčenie a čistenie pleti používajte len kozmetiku vhodnú pre váš typ pleti. Vyhýbajte sa kozmetickým prípravkom s obsahom alkoholu. Ten totiž pleť nadmerne vysušuje, zbavuje lesku a podporuje aj tvorbu ďalšieho mazu. Ak máte citlivú pleť, dajte prednosť neparfumovaným prípravkom.

2.    Používajte kvalitné pomôcky na odličovanie.

      Na odlíčenie a čistenie pleti používajte kvalitné odličovacie tampóny. Ak sa tampóny rozpadávajú, púšťajú chĺpky alebo sú príliš hrubé, vymeňte ich. Vyberte si tampóny s pevnou štruktúrou a jemným povrchom, ktorý nebude dráždiť citlivú pokožku okolo očí.

3.    Na pleť pri odličovaní zbytočne netlačte.

      Nie je pravda, že čím viac na pleť pritlačíte, tým dôkladnejšie odstránite nečistoty. Doprajte svojej pleti jemnosť. Používajte na jedno odlíčenie dostatočné množstvo odličovacích tampónov s jemným povrchom a odličujte sa mäkkými ťahmi. Pleť potom nebude po čistení podráždená prílišným „drhnutím“. Jemné vatové tampóny s mikrovláknom dokážu vašu pleť vyčistiť dôkladne.

4.    Zvlhčená tvár sa odličuje omnoho ľahšie.

      Jemne navlhčite tvár alebo vatový tampón odličovacím tonikom. Dávajte však pozor, aké tampóny používate. Menej kvalitné nedržia veľmi pohromade a zvlhčené sa počas odličovania ľahko rozpadnú. Výsledkom bude pleť zanesená vatovými chlpmi.

5.    Tampóny vymieňajte dostatočne často.

      Aby ste dosiahli skutočne dôkladné odlíčenie a vyčistenie pleti, je nutné tampóny počas odličovania meniť. Hneď ako sa používaný tampón zašpiní od líčidla alebo nečistôt, ktoré sa na pleti v priebehu dňa usadili, vymeňte ho za čistý. Zo špinavého tampónu totiž nečistoty prenášate späť na pleť a zbytočne tak opätovne zanášate póry.

6.    Na čelo a líca používajte tampóny s väčšou plochou.

      Líca a čelo najrýchlejšie zbavíte make-upu a nečistôt použitím väčších tampónov. Vyskúšajte napríklad oválne tampóny Bel. Sú väčšie ako klasické okrúhle tampóny a jediný tampón vystačí na vyčistenie oveľa väčšej plochy pleti. Menšie okrúhle tampóny sa hodia skôr na odlíčenie očí a posledných zvyškov líčidiel.

7.    Začnite odlíčením očí.

      Najviac líčidiel máte tradične na očiach, preto ich odlíčte ako prvé. K odličovaniu očí sú vhodné menšie okrúhle tampóny. Používajte výhradne prípravky určené na odličovanie očí. Ich zložky oči nedráždia. Vyhnete sa tak nepríjemnému začervenaniu, páleniu v očiach a slzeniu. Vodeodolnú riasenku odstránite len olejovým odličovadlom. Na dôkladnom odlíčení očí si dajte veľmi záležať. Zvyšky líčidiel môžu spôsobiť až zápal spojiviek.

8.    Pokračujte na čele, postupujte nižšie cez nos a líca.

      Hneď ako sú vaše oči odlíčené, vymeňte tampón za čistý väčšieho tvaru (ovál). Naneste na neho odličovacie mlieko a jemne odstraňujte make-up, červeň na lícach a púder z čela a líc. Správny postup je zhora – začnite čelom a postupne sa s tampónom dostaňte až k nosu. Nezabudnite na vymieňanie špinavých tampónov! Odličujte tak dlho, kým posledný tampón nebude úplne čistý. Na dočistenie pleti použite pleťové tonikum. Okolo pier postupujte od stredu smerom ku kútikom.

9.    Aj pery je potrebné odličovať.

      Aj na nich utkvievajú baktérie a nečistoty, ktoré môžu spôsobiť popraskanie kútikov alebo skoré vrásky okolo pier. Najprv na pery naneste kvapku odličovacej emulzie. Potom mierne navlhčite tampón (emulziou alebo čistou vodou) a líčidlo zotrite niekoľkými krúživými ťahmi po celej ploche pier.

10. Nevynechávajte ani krk!

      Krk je indikátorom veku. Koža na krku je veľmi jemná a náchylná k tvorbe prvých vrások. Vezmite si preto väčší tampón a odlíčte si krk od všetkých nečistôt smerom od brady až dole do dekoltáže.©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.