Zbaľte ten pravý...
Autor(ka) : Gabika
Dátum a čas : 21.6.2013 00:00
Kategória : Štýl
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Snáď vás nesklame, keď povieme, že reč je tentokrát o kufroch. Vybrať si z dnešnej širokej ponuky nie je vôbec ľahké. Poradíme, ako sa zorientovať.

Snáď vás nesklame, keď povieme, že reč je tentokrát o kufroch. Vybrať si z dnešnej širokej ponuky nie je vôbec ľahké. Poradíme, ako sa zorientovať.

1. Kvalitný a štýlový palubný/kabínový kufor

Tento typ kufra je základ dobrej výbavy a využijete ho neobmedzene. Jeho výhoda spočíva  v malých rozmeroch, vďaka ktorým je povolené vziať si ho so sebou na palubu lietadla. Voľte moderné odľahčené materiály. Môžete si dovoliť aj látkovú verziu, keďže svoj kufor budete mať stále pri sebe. A aká farba je najvhodnejšia? Čiernou, prípadne inou tmavou farbou samozrejme nič nepokazíte, no v prípade, že sa chystáte na dovolenku a nie pracovnú cestu, môžete pokojne siahnuť po odvážnejších vzoroch a farbách. Nevšedný dizajn najlepšie vynikne na menšej ploche. Zlepší vám náladu, dodá štýl a nestratíte sa v dave. Navyše výrazné kufre nelákajú zlodejov tak ako klasické, čo na preplnenom letisku určite oceníte. Pre palubný kufrík sa môžete rozhodnúť aj v prípade, že necestujete lietadlom. Vďaka jeho úsporným rozmerom nezaberie veľa miesta napríklad v aute.

Hitom letnej sezóny je nová módna kolekcia Samsonite - Panayio, ktorá posúva hranice ľahkosti a štýlu. Použitý patent "stanová konštrukcia" umožňuje vytvárať skutočne inovatívne tvary a zároveň redukuje zraniteľnejšie časti použitím menšieho počtu šitia v rohoch. Nový spôsob otvárania, praktické funkcie ako TSA číselný zámok a kolesá Space Booster prinášajú menej starostí pri cestovaní a väčší priestor pre vašu batožinu.

2. Praktický kufor strednej veľkosti

Ideálny pomocník, ak sa chystáte na dlhšiu cestu. V prípade, že si nie ste istý, po akom type kufra siahnuť, položte si otázku kam a na ako dlho cestujte. Zatiaľ, čo na predĺženom víkende si pohodlne vystačíte s kabínkovou veľkosťou, už na klasickej týždňovej dovolenke oceníte väčší kufor. Ako si teda vybrať taký, ktorý bude spĺňať nároky na funkčnosť, pohodlie a štýl v jednom? V prvom rade si treba uvedomiť, že stredný typ kufra nepocestuje s vami na palube lietadla, ale svoje si „vytrpí“ v batožinovom priestore a najmä cestou doňho a z neho. Buďte si istí, že maznať sa s ním nik nebude. Preto by alfou a omegou väčšieho kufra  mala byť jeho kvalita. Voľte pružný a pevný odľahčený materiál, aby ste nemuseli doplácať za kilá navyše. Mal by byť tiež nepremokavý, aby dokonale chránil svoj obsah. Väčšina letísk ponúka baliacu službu, kde vám kufor zabalia do priehľadnej fólie, čo ho účinne ochráni pred povrchovým poškodením. Pri kúpe sa zaujímajte aj o typ zámky. Ideálna je taká, ktorú môžu pri prehliadke bezpečnostní pracovníci otvoriť bez vylomenia. Teleskopická rukovať by mala byť pevná a kolieska praktické. Stredný typ kufra si vystačí ešte s dvoma kolieskami. Mali by však byť odolné a bez ostrých výčnelkov, ktoré by mohli poškodiť inú batožinu. Čo sa týka dizajnu, platí, že viac ako výrazné vzory mu pristane nadčasový dizajn a prepracovanosť detailov.

Nová kolekcia Samsonite - Essensis je ukážkou vynikajúcej rovnováhy medzi eleganciou a praktickosťou. Jemný vzor, inšpirovaný kvetom života v kombinácii s high-tech materiálom Makrolon a decentnou farbou dodáva týmto kufrom ženský dotyk.

 

3. Veľký kufor na dlhé cesty

Či už sa chystáte na študijný pobyt, pracovnú stáž, alebo len veľké nákupy, najlepším  spoločníkom na cestách sa pre vás stane priestranný kufor. Zbalíte doň pohodlne oblečenie, knihy i topánky na celú sezónu a ešte vám zostane miesto aj na suveníry. Aké atribúty musí spĺňať veľkoobjemový kufor? Podobne ako pri stredných veľkostiach, na prvom mieste je jeho kvalita. Odolné musia byť predovšetkým rukoväte a úchyty s ktorými bude manipulovať pracovník na letisku. Vyššia hmotnosť môže mať za následok tvrdé „pristátia“, preto voľte materiál odolný voči trhaniu, pukaniu a v neposlednom rade aj voči oderom. Pri preprave oceníte systém štyroch koliesok, ktoré celú váhu kufra spoľahlivo znesú. Pokiaľ ide o dizajn, platí pravidlo menej je viac, čo však neznamená, že musíte nutne vyberať medzi tmavými farbami. Predovšetkým však dbajte na funkčnosť komponentov a spoľahlivosť materiálov či zámky. 

Ikonou súčasnosti je kolekcia kufrov Firelite by Samsonite z prevratného materiálu Curv vyrobeného v Nemecku, ktorá posunula hranice sveta cestovných batožín. Spája silný dynamický životný štýl s extrémnou ľahkosťou, vďaka revolučnému materiálu Curve. Kufre sú vodeodolné s PU ochranou zipsov, samozrejmosťou je trojmiestny číselný TSA zámok pre bezpečné cesty do Spojených štátov.©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.