UŽITOČNÁ ZÁBAVA PRE ŠKOLÁKOV - Hry, pri ktorých sa deti zabávajú a učia zároveň
Autor(ka) : Lenka
Dátum a čas : 27.11.2013 22:13
Kategória : Rodina
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Ak sa vašim deťom nechce sedieť nad domácimi úlohami a unudene pozerajú na pracovný zošit z matematiky, sľúbte im, že po ich dokončení sa môžu ísť hrať. Aby ste však spojili príjemné s užitočným a dieťa naučené informácie ihneď nevypustilo z hlavy, vyskúšajte niekoľko užitočných hier, ktoré rozvíjajú myslenie školákov.

Ak sa vašim deťom nechce sedieť nad domácimi úlohami a unudene pozerajú na pracovný zošit z matematiky, sľúbte im, že po ich dokončení sa môžu ísť hrať. Aby ste však spojili príjemné s užitočným a dieťa naučené informácie ihneď nevypustilo z hlavy, vyskúšajte niekoľko užitočných hier, ktoré rozvíjajú myslenie školákov.

 

Patrí vaše dieťa medzi výnimočné dve percentá?

 

Už s deťmi predškolského veku môžete zdokonaľovať ich logické myslenie. Zaujímavá hra Club 2% od spoločnosti Piatnik obsahuje 84 úloh plných výziev na precvičenie logického myslenia. Tie vychádzajú z dávnej hádanky, o ktorej sa traduje, že ju dokážu vyriešiť len 2 percentá ľudstva. Na jednej ulici bývajú rozliční obyvatelia, niektorí z nich vlastnia aj domáce zvieratko. Úlohou je vyriešiť logickú hádanku – kto kde býva? Náročnosť hry môžete postupne zvyšovať s pribúdajúcim vekom alebo šikovnosťou dieťaťa.

 

Logopédia hrou

 

Novinkou od Piatnika je jedinečná spoločenská hra Raketofix. Nielenže deti skutočne zabaví, ale vďaka spolupráci s odborníkmi na logopédiu pri jej tvorbe tiež nenásilnou a hravou formou podporuje rozvoj detskej reči a schopnosti vyjadrovania. Rovnako precvičuje hrubú a jemnú motoriku, všeobecnú schopnosť myslieť, koncentráciu, komunikáciu a zmyslové spracovanie dieťaťa. Edukatívna hra Raketofix sa odohráva vo vesmírnom prostredí, kde hráči prežívajú dobrodružstvá na špeciálnych planétach Mobilix, Animalix a Chaotix a plnia zadané úlohy. Tí najšikovnejší potom získavajú večne žiariace hviezdičky priateľstva.

 

Čísla, s ktorými je zábava

 

Ak si vaše dieťa potrebuje zdokonaliť matematické schopnosti, môžete ho naučiť počítať s hrou Veselé ovocie. Hra zároveň podporuje schopnosť sústrediť sa a získať priestorové cítenie. Dieťa by malo rozpoznať poradie jednotlivých predmetov a presne ho sledovať. Pre staršie deti pokojne zvoľte o čosi náročnejšiu hru Rummikub. Rummikub je originálna rodinná hra s číslami, ktorá je zakaždým iná, rovnako ako kombinácie, ktoré sa v nej rozhodnete vytvoriť. Cieľom je vyskladať kamene s číslami do postupiek alebo skupín a kto myslí logicky, má vyhraté. Na cesty je vhodná aj menšia verzia Rummikub Mini, s ktorou sa vaše deti nikdy nebudú nudiť, nech už ste kdekoľvek.

 

Myslite na to, že vaše deti potrebujú po celom dni v škole zmenu. Ak ich budete nútiť do úloh navyše, vaša snaha môže mať často bumerangový efekt. Keď však spojíte oddych so zábavou a dokonca s nenásilným a nenápadným učením, budete spokojní nielen vy, ale aj vaši školáci.

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.