Zdravá sliznica vagíny odolá chorobám a infekciám
Autor(ka) : Zuzana
Dátum a čas : 9.6.2014 22:39
Kategória : Zdravie
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Nepríjemné svrbenie, pálenie a výtok bývajú prejavom vaginálnej infekcie-, ktorá vzniká pri narušenej rovnováhe v pošve a premnožení baktérií či kvasiniek. Vaginálne infekcie sú jedným z najčastejších problémov, s ktorým ženy navštevujú gynekológa.

Nepríjemné svrbenie, pálenie a výtok bývajú prejavom vaginálnej infekcie-, ktorá vzniká pri narušenej rovnováhe v pošve a premnožení baktérií či kvasiniek. Vaginálne infekcie sú jedným z najčastejších problémov, s ktorým ženy navštevujú gynekológa. Tri zo štyroch pacientok prekonajú mykózu aspoň raz v živote a takmer polovica z nich ju má opakovane.  Ich výskyt sa zvyšuje najmä práve v lete, pretože teplo praje množeniu týchto mikroorganizmov. Problém nastáva hlavne vtedy, ak sa tieto infekcie opakujú.  To, či dostanete gynekologickú infekciu alebo nie, závisí aj od kvality a zdravia vaginálnej sliznice.

Vaginálna sliznica podobne ako koža alebo iné sliznice tvorí bariéru voči vstupu baktérií, vírusov a húb do organizmu. Hlien s gélovou štruktúrou, ktorý produkujú drobné žliazky v oblasti krčka maternice, tvorí akúsi "výstelku" pošvy.

Ak je sliznica vagíny dostatočne zvlhčená hlienom, je správne hydratovaná, má ideálne kyslé pH, dokáže odolať infekciám a neohrozia ju ani drobné poranenia. Ak sa však produkcia hlienu zníži, vaginálna sliznica sa stenčí, nastupuje pocit sucha v pošve, bolesť v oblasti vagíny a podbruška pri sexuálnom styku a zvýši sa pravdepodobnosť zápalov.

Príčinou  nedostatočnej hydratácie vaginálnej sliznice býva najmä pokles hladiny ženských hormónov estrogénov v klimaktériu, pri dojčení a tehotenstve, antiestrogénovej liečbe či odstránení vaječníkov. Vaginálnu sliznicu môže poškodiť  aj prekonaná infekcia, podráždenie nevhodnou kozmetikou, bielizňou, pracími práškami či vodou na letných kúpaliskách.

Nedostatok estrogénov súvisiaci s procesom starnutia (klimaktérium) spôsobuje anatomické, cytologické, fyziologické a bakteriologické zmeny ženských pohlavných orgánov. Vaginálna sliznica sa stenčuje a vysychá, znižuje sa hladina kyseliny hyalurónovej na povrchu epitelových buniek, stráca sa aj elasticita a flexibilita tkaniva.   

Bezpečnou a účinnou alternatívou pre ženy, ktoré nechcú brať v klimaktériu hormonálnu substitučnú liečbu, čo potvrdili aj klinické štúdie sú vaginálne čapíky IALUNA s kyselinou hyalurónovou (HA)  a vitamínom E. Tým, že kyselina hyalurónová dokáže na seba viazať molekuly vody a vytvára viskózny gél, udržuje sliznicu v pošve dostatočne zvlhčenú, chráni jej zdravie a prirodzenú flóru. Okrem toho zlepšuje a urýchľuje regeneráciu poškodeného tkaniva, pomáha liečiť drobné ranky, trhlinky i pooperačné stavy.

 Čapíky IALUNA sú kvôli ochranným účinkom kyseliny hyalurónovej na sliznicu  pošvy vhodnou prevenciou pred vaginálnymi infekciami, ktorých výskyt v nadchádzajúcich horúcich mesiacoch rastie. Sú ideálnym riešením aj pre ženy ktoré infekciu práve prekonali a chcú sa vyvarovať ich návratu. HA totiž pôsobí protizápalovo a pomáha udržiavať správnu hladinu pH v pošve. Vitamín E má upokojujúce účinky na vaginálnu sliznicu a zmierňuje symptómy vaginálnej infekcie - opuch, podráždenie, začervenanie, pálenie a svrbenie. Prípravok obsahuje aj výťažok z rastliny Centella asiatica - Pupočníka ázijského, ktorý je silným antioxidantom a je známy protizápalovými účinkami.  Výťažok z rastliny Chamomilla vulgaris - Rumančeka pravého zase dezinfikuje zapálenú sliznicu, mierni bolesť a urýchľuje regeneráciu.

Pošvové čapíky IALUNA s kyselinou hyalurónovou však nie sú len záležitosťou  sezónnej prevencie a doliečenia vaginálnych infekcií. Využívajú sa pri všetkých stavoch, ktoré súvisia so suchosťou vagíny - v klimaktériu, v tehotenstve a období laktácie, po chirurgickom odstránení vaječníkov, pri liečbe onkologického ochorenia, antiestrogénovej  liečbe či autoimunitných ochoreniach slizníc.

 



©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.