CHYSTÁTE SA NA BEH V TERÉNE? TÝCHTO 10 VECÍ VÁM NESMIE CHÝBAŤ!
Autor(ka) : Eva
Dátum a čas : 31.7.2015 00:51
Kategória : Móda
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Slnečné mesiace priam nabádajú ku krosovým behom. Ak sa aj vy chystáte na dlhší výbeh do terénu, nepodceňte svoju výbavu. Pripraviť by ste sa mali skutočne na každú situáciu.

Slnečné mesiace priam nabádajú ku krosovým behom. Ak sa aj vy chystáte na dlhší výbeh do terénu, nepodceňte svoju výbavu. Pripraviť by ste sa mali skutočne na každú situáciu.

Krásne počasie sa najmä v letných horúčavách môže v kopcoch rýchlo zmeniť na veterné a búrkové. V lesoch sa taktiež skôr stmieva. V neznámom teréne sa dá ľahko stratiť, čím si čas behu predĺžite. V prípade ťažkého terénu či zranenia nemusíte odbehnúť celú plánovanú trasu. Preto je dobré mať so sebou viac vrstiev oblečenia aj malé občerstvenie.  Čo by vám teda nemalo chýbať? 

ZÁKLADNÁ VRSTVA: základná vrstva vás má udržať v suchu a zároveň zabrániť prehriatiu organizmu. Mala by byť teda z tenšieho materiálu, ktorý umožňuje pokožke dýchať a zároveň dobre odvádza pot.

Dare2b dámske bežecké tričko

 

§  BODY maping konštrukčná technológia

§  antibakteriálna úprava materiálu

§  vysoký výkon odvádzania potu

§  rýchlo schnúce

 

NEPREMOKAVÁ VETROVKA: poveternostné podmienky na vrcholcoch kopcov sú často veľmi odlišné od podmienok v dolinách. V povinnej výbave by tak nemala chýbať nepremokavá bunda, s ktorou vás nezaskočí vietor, chlad ani dážď.

 

Dare2b dámska bežecká bunda

 

§  Ilus Windshell odľahčený polyester materiál

§  vetruodolný zvršok

§  ľahká vodovzdorná povrchová úprava

§  2 v 1 dizajn: odnímateľné rukávy - zmena na vestu

§  mesh ventilačné zóny na chrbte

§  otvory na palec ruky na rukáve

§  elasticky golier

§  LED prvky

§  reflexné detaily na zvýšenie viditeľnosti

§  hmotnosť: 250 g pri veľkosti M/L

 

POKRÝVKA HLAVY – ŠILTOVKA, ŠATKA, ČELENKA: je dôležitou ochranou pred priamym slnkom, vetrom, prevenciou proti úpalu. Šatka nezaberá veľa miesta, je skladná a má viacero využití. Dá sa použiť ako ochrana na krk, keď sa ochladí. Ak si ju omotáte okolo zápästia, poslúži na utieranie potu.

Dare 2b bežecká čelenka Core stretch Headband§  odľahčená, zateplená čelenka, stretch materiál

§  reflexné prvky

PONOŽKY: kvalitné ponožky či podkolienky sú pre bežca nesmierne dôležité. Vyberajte si tie z technických materiálov, ktoré odvádzajú vlhkosť.

TERMOTRIČKO, MIKINA: pokiaľ  sa vyberiete do skutočných hôr, treba rátať s tým, že s pribúdajúcimi výškovými metrami klesá teplota. Teplá, horná vrstva oblečenia sa vám preto určite zíde, a to aj v prípade, že budete nútení beh prerušiť a pokračovať chôdzou.

PÁS NA FĽAŠE: tekutiny by ste mali dopĺňať každých 30 minút, a to najmä vtedy, ak váš beh trvá viac ako hodinu. Fľašu nemusíte niesť v ruke. Zaobstarajte si pás na vodu a drobnosti.

RUKSAK: špeciálny bežecký ruksak využijete pri dlhších behoch na uskladnenie náhradného oblečenia aj občerstvenia.

SNACK: nepríjemný „hlaďák“, ktorý môže prísť uprostred behu, vo väčšine prípadov nastane bez predošlých varovných signálov. Majte so sebou preto vždy malý snack na doplnenie energie.

ČELOVKA: v lese sa stmieva skôr ako v meste. Ak vyrážate na beh podvečer, pridajte si na zoznam povinnej výbavy čelovku. V členitom teréne vás ochráni pred podvrtnutým členkom alebo nepríjemným pádom.

MAPA: alebo modernejšia GPS navigácia je dobrým pomocníkom na neznámej trase.

 

 

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.