O čertoch, bosorkách a iných strašidlách
Autor(ka) : Lucia
Dátum a čas : 11.11.2015 00:00
Kategória : Knihy
WWW.LADY.SK Stránky pre modernú ženu venované móde,kráse zdraviu ...

Veríte na víly, lesné žienky alebo vodníkov? A viete o tom, že na Slovensku sa vraj ešte nedávno pohybovali upíri a vlkolaci? A čo vlastne znamenala ohnivá reťaz nad komínom? Ak sme prebudili vašu zvedavosť, odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete v novej knihe ČERTI, BOSORKY A INÉ STRAŠIDLÁ. Autori, klasik súčasnej slovenskej etnografie, profesor Ján Michálek, a známa autorka kníh pre deti a dospelých s etnografickým zameraním Dr. Katarína Nádaská, vám porozprávajú o strašidlách všetkého druhu, s ktorými mali do činenia naši predkovia na Slovensku. Spoznáte pútavé a napínavé príbehy, nad ktorými sa buď pousmejete, alebo, naopak, prebehne vám mráz po chrbte.

Veríte na víly, lesné žienky alebo vodníkov? A viete o tom, že na Slovensku sa vraj ešte nedávno pohybovali upíri a vlkolaci? A čo vlastne znamenala ohnivá reťaz nad komínom? Ak sme prebudili vašu zvedavosť, odpovede na tieto a mnohé ďalšie otázky nájdete v novej knihe ČERTI, BOSORKY A INÉ STRAŠIDLÁ. Autori, klasik súčasnej slovenskej etnografie, profesor Ján Michálek, a známa autorka kníh pre deti a dospelých s etnografickým zameraním Dr. Katarína Nádaská, vám porozprávajú o strašidlách všetkého druhu, s ktorými mali do činenia naši predkovia na Slovensku. Spoznáte pútavé a napínavé príbehy, nad ktorými sa buď pousmejete, alebo, naopak, prebehne vám mráz po chrbte.

 

 

Slovenské poverové bytosti

 

Naši predkovia toho vedeli mnoho a ešte radšej o tom rozprávali. Ľudia totiž kontakt s nadprirodzeným pokladali za niečo reálne, čo sa dá porozprávať ďalej.  A tak vznikli „ľudové horory“, rozprávky a povesti... Černokňažníci, rusalky, mátohy – tieto a ďalšie slovenské poverové bytosti objavíte v knihe Jána MichálekaKataríny Nádaskej Čerti, bosorky a iné strašidlá. Koho a ako gniavila Mora? Čo by sa stalo, keby ste poľutovali zmoka? A prečo bola tam okolo Strečna cesta nebezpečná? Spoznajte úžasné, fantastické a strašidelné postavy, ktoré mátali v mysliach Slovákov a ktoré buď vyhľadávali, alebo sa im oblúkom vyhýbali. Zoznámte sa s kúskom tradičnej ľudovej kultúry a rozprávaním dávnych čias.

Kniha vychádza vo vydavateľstve Fortuna Libri.

 Vydáva:   Fortuna Libri

Rozsah:   208 strán

MOC:       24,90 €

Viac:         www.fortunalibri.sk

 ©2016 Fornet. Všetky práva vyhradené.