lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 6 reakcií.
Včera pribudlo:
3 tém, a 17 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 30. November, , Dnes oslavuje Ondrej/Andrej
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Ako aplikovať kozmetické výrobky?

  Spracoval(a) : Kristína Farkašová
Dátum : 13.5.2002
späť
Späť

Poslať
 

I. časť
Zamysleli  ste sa niekedy nad tým, čo to vlastne znamená: dobre nanesený krém? Čo robiť, aby sa cenný obsah nezotrel z tváre, ale ocitol sa tam, kde má, čiže v hlbších vrstvách pokožky?


Čoraz viac kozmetických výrobkov novej generácie  sa priam domáha individuálnej aplikácie. Ich výrobcovia píšu: ,,Nanášajte presne podľa pokynov a efekt bude viditeľnejší“ a pripájajú ku krému letáčik, dlhý ako egyptský papyrus o dedičstve po predkoch, s dôkladným opisom techniky nanášania. Dozvieme sa z neho napríklad to, že zázračná moc modelujúceho výrobku nezmôže nič, ak  pokožku počas nanášania ,,nepridržíme“. Že poprsie nebude pružné, ak  nanášanie krému  nespojíme s jemnou masážou a zložky najsilnejšieho anticelulitídového výrobku nebudú účinné, ak s ním pokožku iba zľahka pretrieme. Slovom, každá partia tela si žiada iné triky pri aplikácii: jedna – nežné pohládzanie, iná štipkanie, ďalšia silnú masáž.
Samozrejme, nemôžeme počítať s tým, že starostlivo vklepaný krém zvráti ,,kozmetický beh dejín „. Od jednorazového vklepania pokožka neomladne. Ale systematické nanášanie výrobku  vhodným spôsobom, zmení po čase schopnosť vstrebávania výrobku pokožkou. Preto je správna aplikácia taká dôležitá: umožní pokožke lepšie využiť  cenné zložky a dlhodobo je pre ňu tým, čo správna výživa pre celý organizmus.
Chcete vedieť, aké sú najmodernejšie metódy aplikácie kozmetických výrobkov? Tu je malá abeceda.

Čo a ako
Pílingy si vyžadujú energické vtieranie krúživými pohybmi, balzam – jedine hladké vtieranie a gél na poprsie – jemné krúživé pohyby, spojené s vklepávaním. Pre kontrast – lýtka ,,ľúbia“ silné tlakové masáže, vykonávané vždy smerom nahor, pretože lýtka sú vlastne rovnakou  pumpou pre lymfatický systém ako srdce pre krvný obeh (najlepšie je objať lýtko nad členkom oboma rukami a silno ho ,,vytláčať“ smerom nahor).
Odkiaľ vlastne vieme, že kozmetické výrobky na spevnenie poprsia treba nanášať krúživými pohybmi vždy smerom nahor? Odkiaľ vieme, že anticelulitídové gély treba vmasírovať od členkov k srdcu a očný krém vklepať bubnovaním prstov od spánkov do stredu tváre?
Za mnoho týchto vedomostí vďačíme francúzskej pionierke kozmetiky – Jeanne Piaubertovej, inžinierke chémie. Od roku 1925 sa spolu  so slávnym profesorom Allardom  venovala výskumu liečivého vplyvu gymnastiky na pohybovú sústavu a svalstvo. Jeanne Piaubertová vypracovala manuálnu kúru (spočívajúcu v jemnej masáži) na zlepšenie tvaru poprsia napr. po tehotenstve. Takisto navrhla prvé pomôcky na tvarovanie tela – napríklad drevené guličky na šnúrke na formovanie pása alebo valec s pohyblivými časťami na anticelulitídovú masáž stehien.
TVÁR
Neustále počúvame, že nočné aj denné krémy treba do pokožky jemne vklepávať a nie vmasírovať!  Samozrejme, že je mylné domnievať sa, že vklepávaním ,,napcháme“ krém hlbšie do pokožky. V skutočnosti ide len o to, aby sme ju nenaťahovali nesprávnym masírovaním.
A/ Aplikácia krému, séra alebo pleťovej masky by mala vždy prebiehať podľa rovnakej schémy: výrobok nanášame od stredu tváre a rozotierame do bokov (začíname čelom, pokračujeme bradou a nosom). Okolo očí postupujeme naopak – gél nanášame od spánkov a jemne vklepávame bruškami prstov až k vnútorným kútikom.
B/ Veľmi vhodné pri nanášaní hydratačných a najmä výživných krémov je jemné poštipkávanie, ktoré vždy (s výnimkou nadmerne citlivej pokožky) prináša želaný efekt: zvyšuje pružnosť tkaniva a zlepšuje prekrvenie. Touto jednoduchou procedúrou dosiahneme, že pokožka lepšie dýcha malinkými kapilárami, je elastická a ružová (veď už dvorné dámy sa štípali, aby mali ružové líčka). Štípanie je lacná a účinná metóda na povzbudenie kolagénových vlákien, zodpovedných za pružnosť pokožky.
C/  Veľmi dôležitá, pre pekný svieži vzhľad, je aj aplikácia kozmetických výrobkov na odlíčenie tváre. Na pretieranie tváre pleťovým mliekom alebo tonikom zvyčajne používame vatu alebo vatový tampónik. Pritom by sme si mali všimnúť, že profesionálne kozmetičky používajú iný spôsob: najprv si mliečko  rozotrú do dlaní, trocha ho ohrejú a potom priložia na tvár klientky a až po chvíli ho rozotrú po tvári.  Tento – zdalo by sa nedôležitý postup, má racionálne odôvodnenie – kozmetický výrobok, nahriaty na teplotu tela, sa rýchlejšie rozpustí a vstrebe maz aj nečistoty. Hneď potom mliečko jemne zotrieme vatičkou.

                                pokračovanie


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!