lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 23 reakcií.
Včera pribudlo:
3 tém, a 27 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 20. Máj, , Dnes oslavuje Bernard
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Kurz dokonalej manželky ....

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 11.9.2000
späť
Späť

Poslať
 


Nikto nie je dokonalý a to je fajn. Aspoň nie je na svete nuda. Niekedy však nedokonalosť prináša aj žiaľ a utrpenie, preto je dobré snažiť sa, aj keď nie o dokonalosť, aspoň o dokonalú radosť zo života o chuť nikomu neublížiť.
Ani svojmu manželovi, ktorého, napriek jeho nedokonalosti, milujeme. Jednou z možností je pozitívne myslenie. Má to však jeden háčik.
Byť dobrý, je oveľa ťažšie, ako byť nedokonalý, ale stojí to za to.
Veľa kníh sa popísalo už o tom, že negatívne pocity ako závisť, nenávisť, zlovôľa, neprajnosť, môžu spôsobiť ich nositeľovi vážne ochorenia. Tento princíp však platí aj opačne. Hlavne ak vás neprenasleduje karma. Pozitívne myslieť, ale nie je také jednoduché, ako by sa zdalo na prvý pohľad. Ale tak ako všetko ostatné, aj to sa dá naučiť. Podľa psychiatra a publicistu dr. Jacka Leedzho, môžete rozvíjať pozitívne myslenie nasledujúcimi spôsobmi:

1.Keď po hádke, neúspešnom rokovaní alebo pri pohľade na synove vysvedčenie pocítite napätie, máte v sebe viac energie ako inokedy. Pustite sa preto do práce, ktorú ste odkladali, lebo vám pripadala veľmi ťažká. Keď sa pohádate so svojim partnerom, šéfom alebo so susedom, nemôžete svoj hnev premrhať. Skúste upratať byt, dajte si do poriadku účtovníctvo alebo spravte niečo, čo vás už dlho v domácnosti provokuje. Dobrá je práca v záhrade alebo využitie stacionárneho bicykla, ktorý ste celý mesiac zanedbávali. Budete prekvapení, ako vám práca, či cvičenie pôjde od ruky. Ak máte napríklad vinohrad, skúste, po každej manželskej hádke, zabehnúť po motyčku. Umývanie okien je tiež mimoriadne vhodný odbúravač stresu. Mnohí podnikatelia dnes trávia celé hodiny v posilňovni, je to skvelé ale tie okná, tie sú predsa len praktickejšie.
2.Nerobte viac vecí naraz. Neistota a nervozita nás naplňujú pocitom menejcennosti, ktorý vyplýva z toho, že sa snažíme urobiť príliš veľa vecí naraz. Táto snaha je márna. Kým máme jednu hlavu, dve ruky a dve nohy, neurobíme viac, aj keby sme sa roztrhali. Keď sa nejaká žena rozhodne, že musí zmeniť imidž a začať s diétou, je zle. V tej chvíli si uvedomí, že má nevhodný účes a šaty, ktoré už dávno vyšli z módy. Na nové nemá dosť peňazí a z toho všetkého má pocit, že nikdy nebude lepšie vyzerať. A jej sebavedomie rapídne upadá. Ak začínate veci, ktoré sú už dopredu odsúdené na neúspech, sami sa stresujete. V práci skáčte iba do výšky platu a imidž meňte do výšky bankového konta. Potom bude všetko v poriadku. V opačnom prípade si zapamätajte, že si treba dávať krátkodobé a ľahko splniteľné ciele. Vaše sebavedomie to ocení a vy zistíte, že aj v starých šatách s nadváhou, ste vlastne kočka, lebo ten váš vám práve pochválil obed..
3.Naučte sa rozhodovať! Aj tak až čas ukáže, či ste sa rozhodli dobre alebo zle. Neistota a pochybnosti vás zbytočne vyčerpávajú a zvyšujú riziko nesprávneho rozhodnutia. Táto nerozhodnosť našu neistotu iba zhoršuje a vyčerpáva našu emocionálnu energiu. Jedným z kľúčov k ukončeniu neistoty, je aktivita. Každému problému venujte čas a pozornosť natoľko, aby ste sa rozhodli a potom už na tom nič nemeňte. Povedzte si, že ste urobili všetko, čo bolo vo vašich silách a hotovo..
4.Pravidelne cvičte – aj fyzicky aj duševne. Pri cvičení nielen, že zabránite nežiadaným emóciám ako je stres, ale sa vyhnete aj ich vzniku. Ak si samozrejme nedáte hneď na začiatku cvičenia nesplniteľný cieľ. Ak sa vaša postava ponáša skôr na Helenu Ružičkovú a vy budete chcieť vyzerať po odchode z posilňovne ako Kate Mossová, je zbytočné tam chodiť.. Cvičte aj svoju myseľ. Premýšľajte o svojich nápadoch, hovorte o svojich pocitoch, vyskúšajte nové veci, ktoré vás priťahujú. V neposlednom rade cvičte aj svoje telo, ale spôsobom, ktorý je vám príjemný. Ak susedka chodí plávať, to neznamená, že vy nemôžete radšej robiť jogu. V bazéne by ste sa zbytočne stresovali rozmýšľaním o tom, prečo sa vlastne neprispôsobila ona vám, ale vy jej. Ak nemáte rada mäso, nezačínajte americkú diétu, ale si dajte chlebovú. Vyvarujte sa všetkého, čo je vám nepríjemné. Stretávajte sa čo najmenej s ľuďmi, ktorých si nevážite. Ciest k cieľu je vždy viac. Vyberte si tú pre vás najpríjemnejšiu. To neznamená, že musí byť najľahšia.
5.V praxi sa ukázalo, že všade tam, kde manželka začala samokurz pozitívneho myslenia, manžel akosi podvedome kráčal po tejto ceste za ňou.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!