lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 8 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 34 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 06. Máj, , Dnes oslavuje Hermína
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Jasná správa

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 3.3.2001
späť
Späť

Poslať
 

Až 54 percent opýtaných sa vyslovilo za zmiernenie trestu za fajčenie, držbu a predaj tejto drogy. Konzumácia marihuany sa stáva bežnou. V prieskume, ktorého sa zúčastnilo 1600 ľudí vo veku 15-74 rokov, sa viac než štvrtina opýtaných vyjadrila, že najmenej raz v živote fajčila cigaretu marihuany. Toto číslo sa medzi tinejdžermi a mladistvými zvyšuje na 50 percent. To znamená, že približne 87.000 zo siedmich miliónov Švajčiarov fajčí marihuanovú cigaretu denne. Inštitút podporuje právnu liberalizáciu užívania a prechovávania marihuany a taktiež chce, aby sa umožnil predaj malých množstiev drogy. Úvahy inštitútu sa až tak nerozchádzajú so zámerom švajčiarskej vlády, ktorá minulý rok žiadala parlament, aby sa užívanie marihuany netrestalo.
Používanie ďalších narkotík by malo na základe vládneho návrhu zostať nelegálne. Vládny návrh odporučí švajčiarskym zákonodarcom zmenu federálneho zákona o drogách, ktorí by tak ukončil perzekúciu užívateľov marihuany. Parlament by mal o zákone rokovať do júna tohto roku, predpokladá sa, že parlament liberalizáciu odsúhlasí. Švajčiarsko je totiž považované za krajinu s najliberálnejšou politikou v oblasti drog. Liberalizácia zákona by mali byť sprevádzaná osvetou ako v prípade fajčenia cigariet.
Či je toto rozhodnutie správne, ukáže budúcnosť. Podľa lekárov, zaoberajúcich sa závislosťou, je síce „mariška“ málo návyková, ale často je prechodnou stanicou k silnejším drogám. Lekári z inej oblasti zasa tvrdia, že by mohla pomôcť pri liečbe Parkinsonovej choroby, astmy a niektorých alergií.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!