lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 30 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 6 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Streda, 06. Júl, , Dnes oslavuje Patrik/Patrícia
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Dizajnové štúdio talianskych kuchýň Veneta Cucine otvorené v Centre Bývania Galan

  Spracoval(a) : Jana Osuská
Dátum : 7.8.2008
späť
Späť

Poslať
 

V Bratislave sa slávnostné otvorilo dizajnové kuchynské štúdio talianskej značky Veneta Cucine. Taliansky rodinný podnik Veneta Cucine sa za tri desaťročia vypracoval z miestneho výrobcu kombinovateľných kuchýň na lídra nábytkárskeho priemyslu na Apeninskom polostrove a vedúcu európsku spoločnosť, ktorej obchodná značka získala medzinárodný rozmer a stala sa referenciou spojenia Made in Italy. Obchodný dom Galan v Bratislave, kde sa novootvorené kuchynské štúdio nachádza, ako prvý na Slovensku začína v týchto dňoch predávať luxusné kuchyne tejto značky.

Z histórie Veneta Cucine
Firmu založil v roku 1967 Giacomo Archiutti v Biancade, kde začal v malých sériách vyrábať kovové stoličky, stoly, príborníky, vitríny a iný drobný nábytok. O remeselnícky a dizajnovo zaujímavo spracované výrobky bol na trhu veľký záujem, spoločnosť expandovala a v roku 1975 kúpila časť akcií firmy Alfa Gamma, ktorá vyrábala rustikálne dvierka do kuchynských liniek z masívu. Začiatkom 90. rokov G. Archiutti túto firmu odkúpil a začlenil ju do svojej spoločnosti, ktorá medzičasom zmenila názov z Archiutti Cucine na Veneta Cucine. Podnik postupne rozširoval produkciu a zavádzal moderné výrobné technológie – linku na výrobu dvierok potiahnutých PVC fóliou a drevotrieskových tabulí, pracovných dosiek a políc. Na začiatku nového milénia Veneta Cucine prevzala kontrolu aj nad firmou Forma 2000, ktorá kompletizuje kombinovateľné kuchyne. V roku 2003 rodinný podnik Archiuttovcov získal certifikát ISO 9001 Vision 2000.

Výrobný areál Veneta Cucine v Biancade, ktorý je zároveň aj administratívnym strediskom firmy, sa rozkladá na ploche 80 000 štvorcových metrov. Vyrábajú sa tu všetky melanínové korpusy, laminátové a PVC dvierka a stoly a kompletizujú komponenty z ostatných výrobní. Z Biancade sa potom aj distribuujú hotové kuchynské linky zákazníkom. Ďalšia prevádzka sa nachádza v meste Codissago, ktorá sa špecializuje na výrobu dvierok z masívu a dýhy, lavíc, odsávačov pár, príborníkov a drevených skriniek na riad. Okrem toho firma využíva aj fabriku na spracovanie dreva v Longarone.

Podnik zamestnáva vyše 500 ľudí. Ročne vyrobí a umiestni na trh približne 60 000 kuchýň. V ponuke má 40 základných modelov moderných i klasických rustikálnych liniek vo viac ako 150 verziách. Predáva ich prostredníctvom 1 200 kvalifikovaných predajcov v Európe, Ázii, Afrike, Severnej a Južnej Amerike, ku ktorým teraz pribudol aj obchodný dom Galan. Jeho majiteľom je rodina Galanová, ktorá začala podnikať v malom rozsahu v roku 1991 v Pezinku. Postupne svoj záber rozširovala a dnes okrem obchodného domu v Bratislave prevádzkuje aj  menšiu predajňu nábytku v rodnom Pezinku. Spoločnosť v oblasti predaja nábytku a bytových doplnkov dosiahla v roku 2007 obrat 264 miliónov korún. K ďalšiemu rozvoju by mal prispieť najmä moderný obchodný dom s predajnou plochou 11 000 štvorcových metrov, ktorý firma otvorila v septembri 2007. Ide o jedno z mála nákupných centier na Slovensku, kde spotrebitelia nájdu pod jednou strechou všetko, čo potrebujú na zariadenie bytu.

Firemná kultúra a filozofia
Veneta Cucine sa opiera o rozvinutú firemnú kultúru, moderné technológie a kvalifikované remeselnícke znalosti svojich zamestnancov, ktoré jej umožňujú realizovať vysoký objem produkcie pri dodržaní špičkových kvalitatívnych parametrov. Hlavnými hodnotami, ktoré firma vyznáva, sú spoľahlivosť a krása nábytku. Tieto princípy sa firma snaží pretlmočiť do svojich výrobkov, ktoré zodpovedajú moderným estetickým hľadiskám a trendom v oblasti funkčného vybavenia kuchýň.

 

 

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!