lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 23 reakcií.
Včera pribudlo:
3 tém, a 27 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Piatok, 20. Máj, , Dnes oslavuje Bernard
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Koniec fašiangov, začiatok 40- dňového pôstu

  Spracoval(a) : VS
Dátum : 25.2.2009
späť
Späť

Poslať
 

Skončilo sa obdobie zábav a plesov, od 25. 02. nastáva pôstne obdobie, ktoré sa začína popolcovou stredou. Trvať bude 40 dní, až do Veľkej noci. Názov popolcová streda pochádza zo zvyku páliť bahniatka z Kvetnej nedele. Takto získaný popol sa používa pri bohoslužbe, kedy sú veriaci poznačení popolom na čelo.

Okrem náboženského významu má však aj vplyv na zdravie. Po období ťažkých jedál a nedostatku pohybu by mal pripraviť telo na jar. Pôst však nie je hladovka. Jeho účelom je zbaviť telo toxických látok, preto by sa v tomto období mali vylúčiť potraviny, ktoré ich obsahujú vo väčšej miere.

Začať treba postupne, aby telo nedostalo veľký šok. Skúste najskôr vynechať kávu a alkohol. Po piatich dňoch znížte porcie o jednu tretinu a vynechajte mastné, vyprážané jedlá. Vzdajte sa sladkostí a konzumujte ryžu, zeleninu, ale aj mäso pripravené naľahko- varené, prípadne dusené. Ďalší týždeň skúste vynechať aj mäso a pridajte viac zeleniny a ovocia. Počas celého obdobia sa vyhnite instantným jedlám a polotovarom, konzervám, údeninám a sladkostiam. Bez konzultácie s lekárom sa nepúšťajte do extrémov a dodržujte pravidelný režim, nevynechávajte žiadne jedlo. Doprajte si zvýšené množstvo obyčajnej vody, aby sa látky mohli ľahšie vyplavovať.

Po pár dňoch sa zbavíte mrákot, ktoré na vás išli hneď po obednej pauze a nebudete mať nutkavý pocit zaliať ho silnou kávou so sladkou tyčinkou. Namiesto toho sa budete cítiť ľahšie, pružnejšie a do Veľkej noci možno budete mať aj o nejaký kilogram menej.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!