lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 14 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 20 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 06. Október, , Dnes oslavuje Natália
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Cvičte!

  Spracoval(a) : Monika
Dátum : 26.3.2010
späť
Späť

Poslať
 

Nech už ste akéhokoľvek veku alebo máte akúkoľvek kondíciu, rozhodnutia, ktoré robíte, môžu ovplyvniť to, ako sa každý deň cítite.

 

Cvičte!

Nemusíte sa zmeniť z televízneho maniaka na maratónskeho bežca počas noci. Však to by nebol ani ten najlepší nápad. Ak sa chcete cítiť lepšie, vytýčte si rozumné ciele a pracujte na ich dosiahnutí. Nevzdávajte sa, ak sa vám to veľmi nedarí. A naopak, nezabudnite sa odmeniť, ak ste so sebou spokojný. Prinášame vám niekoľko nápadov, ako môžete začať.

-        Ak chcete, aby vaše deti viac cvičili, najlepšou cestou je ísť im príkladom. Začnite tým, že namiesto autom pôjdete pešo do školy vždy, keď je to možné. Postupne pridávajte aj ďalšie aktivity.

-        Necvičte sami, ale s ďalším jedným či dvomi priateľmi. Tak sa budete môcť navzájom motivovať, ak niekto z vás nebude mať dostatok energie. A v kolektíve to bude aj väčšia zábava.

-        Nezabudnite prijímať dostatočné množstvo tekutín počas cvičenia, vydržíte cvičiť dlhšie.

-        Možno nemáte čas na to, aby ste pravidelne navštevovali telocvičňu. V práci však určite okrem výťahu máte aj schody. Choďte z jedného poschodia na druhé po svojich.

-        Kalórie môžete spaľovať aj chodením. Nepotrebujete k tomu žiadne drahé prístroje a pár topánok určite vlastníte.

 

Prehodnoťte svoje stravovanie!

Nemali by ste zúfať, ak myslíte na jedlo. Je mnoho dostupných kníh o diétach, ale väčší význam ako počítanie kalórií má sledovanie, čo jete a ako to jete.

-        Uistite sa, že počas jedenia prijímate dostatok tekutín. Tak rýchlejšie upokojíte svoj hlad.

-        Vychutnávajte si jedlo. Jedzte pomalšie a vyberajte si pestré jedlá. Pred množstvom oceňte skôr chuť.

-        Kupujte veľa čerstvého ovocia a zeleniny. Ak si chcete niečo zahryznúť, siahnite po mrkve, jablku alebo pomaranči. A nezabudnite, že pohár Cappy 100% džúsu sa počíta ako jedna z vašich piatich porcií ovocia alebo zeleniny za deň.

-        Pôžitok nie je zlá vec. A rovnako ani čokoláda. Ak si ale myslíte, že jej jete príliš veľa, nerobte si zásoby ako v supermarkete a siahnite radšej po kvalitnej tmavej čokoláde s vyšším obsahom kakaa.

 

A pamätajte si ...

Ak niekoľko dní jete viac a ste menej aktívni ako by ste mali, neznamená to, že je koniec medzi vami a vašim zdravším ja. Iba to znamená, že nasledujúci týždeň musíte túto osobu naháňať trochu viac.

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!