lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 13 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 20 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 06. Október, , Dnes oslavuje Natália
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Nábytok a toxické látky

  Spracoval(a) : Silvia Petrasova
Dátum : 25.7.2000
späť
Späť

Poslať
 

Neviete sa dohodnúť s manželom, či si máte kúpiť lacnejší nábytok s lepenou drevotrieskou a drevenou dyhou na povrchu alebo radšej našetriť na drahší drevený nábytok. Poprípade si kúpiť jednoduchý , ale dosť drahý borovicový nábytok z dovozu?
Záleží vám na zdraví, ale peňazí nemáte nazvyš. Dočítali ste sa, že v rôznych lepidlách a umelých hmotách je skryté nebezpečenstvo otravy a vzniku alergií. Čo s tým?
Neberte nasledujúce riadky ako odborný výklad a skúste sa ešte v nábytkárstve opýtať na použité lepidlá a ostatné hmoty. Ak by vám nevedeli odpovedať, pokojne si zavolajte alebo napíšte výrobcovi, ktorý vám môže poskytnúť tieto informácie. Ja osobne mám doma, práve pre strach z toxickýxh látok, iba pár kúskov starožitného nábytku a v detskej izbe borovicovú posteľ a skriňu. Nasledujúce riadky som pre vás našla v časopisoch Bunte a Geo, keď som sa nevedela rozhodnúť ako ďalej pri zariaďovaní bytu.
Nemeckí lekári zistili, že iba tretina obyvateľstva sa dokáže bez problémov vyrovnať s toxickými látkami. V ich tele sa vďaka priaznivej genetickej výbave nachádzajú enzýmy, ktoré rozložia jedy na neškodné časti. Ostatné dve tretiny však proti škodlivým účinkom formaldehydu, výfukových plynov a výparov lepidiel, farieb a lakov nemajú účinnú protizbraň. To znamená, že pre väčšinu ľudí stačí malé množstvo jedovatej látky, aby ochoreli.
U mnohých pacientov lekári zistili zhoršenie psychického stavu, najmä podráždenosť, agresivitu a depresiu po kúpe nového nábytku.. Príčinou týchto psychických porúch je narušenie nervovej sústavy, imunitného a hormonálneho systému škodlivými chemikáliami napr. formaldehydom – táto látka sa nachádza v lacnom nábytku a cigaretách. Preto je také nebezpečné aj pasívne fajčenie, čo znamená, že ste v prostredí, kde sa fajčí. U dvoch tretín pacientov blokuje formaldehyd záchytné miesta pre neurotransmitery, následkom čoho sa objavia príznaky psychickej poruchy.
Vo vysokých dávkach je veľmi nebezpečný, pretože vdychovanie formaldehydových výparov môže spôsobiť rakovinu pľúc.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!