lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 11 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 34 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 06. Máj, , Dnes oslavuje Hermína
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Kurz dokonalej manželky 3

  Spracoval(a) : Martina Jeníková
Dátum : 7.7.2000
späť
Späť

Poslať
 

Ako dokonalá manželka isto viete / ak nie, práve sa to dozvedáte/, že viac ako 90 % dospelých Slovákov a zopár úplne nedospelých jedincov, ktorým toto dobrodružstvo odporúčal súd, okúsilo slasti manželského života. Ročne u nás skúša výhody medových týždňov okolo 30 000 párov, ale len o niečo viac ako polovica, teda cca 17 000 párov vydrží nároky manželského života. To by ešte nebolo to najhoršie. Keď ľudia pochopia, že sa jednoducho nehodia k sebe a ich sobáš bol iba omyl, nič také hrozné sa nestalo. Svadobný oblek sa, pri správnej životospráve, dá použiť aj viac razy, ženy si zasa rady zopakujú tento krásny deň v nových šatách. Ak rodina nezbankrotovala na príprave svadobnej hostiny a dcérenka sa nevydávala len preto, že rodičia boli ochotní dať vysoké veno za manželský stav, aj to je vcelku v poriadku. Čo ťa nezabije, ťa napokon posilní. Ak sa ľudia stanú po rozvode priateľmi, je to dokonca veľmi príjemné. Nie vždy máme šancu tak dokonale poznať svojich priateľov. Horšie je, že advokáti a sudcovia, ktorí majú skúsenosti s rozvodmi, rozprávajú celé horory o tom, ako sa z dvoch hrdličiek stávajú dvaja supy, lačno bojujúci o čo najväčší kus spoločného majetku. Do čoho samozrejme nerátajú deti, o ktoré až taký boj nezvádzajú, a ktoré zväčša , akoby zo zvykového práva, ostávajú s matkou. To by napokon, aspoň kým sú deti malé, bolo tiež v poriadku, v neporiadku je, že náš právny systém nie je schopný vymôcť matke jej práva. Každý muž, ktorý dokáže podplatiť, falšovať a klamať a to dokáže každý, ktorý nemá v sebe zakódované, že hoci manželmi sme len krátko, rodičmi sme celý život, sa potom môže s pocitom uspokojenia smiať nad ťažkosťami, ktoré čakajú jeho bývalú ženu a deti. Keď k tomu prirátame neľahké časy, v ktorých žijeme, niet sa ani čo čudovať, že občas nešťastné matky aj s deťmi skáču z okna. Ako tomuto všetkému predísť?

O tom si povieme nabudúce …

Diskusia k článku:

Kedy sa uz budu robit kurzy pre dokonalych manzelov?Ved je to hrozne, ako sa nasi muzi nevedia chovat k zene, k detom, ako nevedia byt otcami a manzelmi.Nikoho to nestve?
Neregistrovaný - AngelikaH, 12.12.2004 08:20, AngelikaH(`na`)azet.sk
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!