lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 1 reakcií.
Včera pribudlo:
0 tém, a 19 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Pondelok, 29. November, , Dnes oslavuje Vratko
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Stroje a technika dávno nie sú výsadou mužov

  Spracoval(a) : Peter
Dátum : 8.6.2013
späť
Späť

Poslať
 

V železiarstve Claytonovcov pracuje Anastasia Steelová. Vyzná sa, kde čo je, pomáha domácim majstrom s výberom náradia a materiálu, hoci sama o sebe tvrdí, že je poriadne „drevo“. Až kým do jej života vstúpi Pán záhadný, magnát Christian Grey. Je oveľa záhadnejší ako technika, ktorú Anastasia predáva. Alebo technika nie je záhadná?

Epizóda z úvodu bestselleru Päťdesiat odtieňov sivej dobre ilustruje súčasný stav trhu s hobby technikou. Hovorí sa, že muži sú odborníci na nástroje a stroje. Ide o  klišé snáď ešte z minulého tisícročia. Svet dobývajú emancipované ženy, ktoré majú rady kvalitu a funkčnosť použitých technológií. Ženy, ktoré nečakajú, kým muž pokosí trávnik a pustia sa s vervou do toho samé. S nadšením strihajú kríky a dávajú tvar živým plotom. S výsledkom, priznajme si, často lepším, ako keby sa záhradníčenia zhostil muž.

Najdôležitejšie je zvoliť si správne nástroje

Produkty STIHL a VIKING sú ľahko ovládateľné, nízkou hmotnosťou dokonca vynikajú vo svojej triede. Navyše sú jednotkou v jednoduchosti údržby. Prácu s nimi zvládne nielen žena v produktívnom veku, ale aj babička. Technika vôbec nie je záhadná a dešpekt budiaca. Ani pre ženy. Práve naopak. Intuitívne a bezpečné ovládanie kosačiek, vyžínačov a krovinorezov radí produkty značky STIHL a VIKING k tým nástrojom, ktoré si šikovné gazdinky so vzťahom k záhrade a prírode obľúbia. Stroje VIKING ozdobia každú záhradu, keďže sú vyrábané s dôrazom na dizajn. Vynikajú oblými aerodynamickými tvarmi a príjemnou kombináciou bielej a zelenej farby.

 „Za posledné roky naši odborní predajcovia sledujú zvýšený záujem žien o záhradnú techniku. Majú pomerne presné predstavy o tom, ako by mala záhrada či sad vyzerať a čo všetko budú potrebovať na ich údržbu,“ potvrdzuje súčasné trendy riaditeľ spoločnosti Sténia, ktorá je výhradným dovozcom značiek STIHL a VIKING na Slovensku, Ján Spišák a dodáva: „Odporúčame ženám, ale rovnako i mužom, pred kúpou sa dobre informovať o používaní strojov a najmä o ich servisovaní. Stroje totiž kupujú na 15 a viac sezón, a teda je  nesmierne dôležité, aby zákazníčky mali v blízkosti servisné stredisko, kde im môže vyškolený personál kedykoľvek poradiť, pomôcť a vymeniť súčiastky. My v súčasnosti prevádzkujeme najväčšiu servisnú sieť na Slovensku.“

Výrobky STIHL a VIKING sa vyznačujú nekompromisnou kvalitou jednotlivých komponentov. Novinkou jarnej kolekcie je napríklad ľahký motorový vyžínač STIHL FS 38 s hmotnosťou len 4,2 kilogramu a multifunkčnou rukoväťou. „Bezpečnosť práce s našimi strojmi je prioritou a vždy odporúčame používať ochranné pomôcky. V našej ponuke sú rukavice, slúchadlá, ochranné štíty či okuliare,“ spresňuje Ján Spišák.

Vyžínač je dostupný, podobne ako mnoho ďalších produktov pre novú sezónu, za zvýhodnenú cenu. Na čo by však šikovné záhradníčky nemali zabúdať a čo by mali zvážiť, je pohon strojov. Modely STIHL a VIKING sú motorové, elektrické aj akumulátorové. Každý variant je vhodný do iných  podmienok a intenzity používania. Benzínový variant vyniká variabilitou použitia v teréne bez obmedzení dĺžkou predlžovacieho kábla. Naopak, je náročnejší na údržbu, ktorá zahŕňa napríklad dopĺňanie palivovej zmesi (pomer oleja a benzínu), čistenie filtra či výmenu sviečky. Pri benzínových variantoch ženy ocenia blízkosť servisného strediska a dostupnosť technikov.

Elektrické stroje sú tichšie a majú jednoduchšiu údržbu, no sú limitované elektrickým vedením. Plynulosť pohybu pri kosení štvorkolesovou kosačkou môže byť narúšaná manipuláciou s predlžovacím káblom.   

Výhody oboch variantov – benzínového a elektrického – spájajú akumulátorové stroje. Sú tiché, takmer bezúdržbové a zároveň s maximálnou voľnosťou pohybu pri práci. Podstatné je nezabudnúť pred pracovným výkonom dobiť akumulátor.  

 

Motorové píly slovenské ženy používajú už roky

Svet ešte možno ovládajú muži, akým je samoľúby fešák Christian Grey, no v manažovaní a ovládaní techniky sú ženy viac ako zdatným súperom a postupne vyrovnávajú skóre. „Je takmer nepochopiteľné, že slovenská legislatíva donedávna rigidne zakazovala ženám získať pilčícky preukaz, a teda profesionálne pracovať s motorovou pílou, napríklad pri ťažbe dreva. Pritom mnohé ženy sú skvelé umelecké rezbárky, ktoré naše motorové píly používajú už roky,“ doplnil Ján Spišák.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!