lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 18 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 27. September, , Dnes oslavuje Cyprián
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Pleseň na nohách

  Spracoval(a) : Kristína Farkašová
Dátum : 9.5.2001
späť
Späť

Poslať
 

Ak ste sa preventívne nesnažili vyhnúť tomuto problému a kožu medzi prstami máte popraskanú, najmä medzi malíčkom a „prstenníkom“ vás občas svrbí až na zbláznenie, vaše päty vyzerajú, ako by ste mali o ne prísť a spod nechtového lôžka vám „ padajú lupiny“ je isté, že s nohami máte problém. Nesnažte sa, vsugerovať si, že na pätách má byť koža hrubá a že ranku ste si spôsobili škrabaním. Určite je lepšie, pozrieť sa pravde do očí a pripustiť, že máte pleseň, ako ochorenie zanedbať a potom roky pracovať na jeho odstránení. To, že sa z uzatvorených, často starých topánok prezujeme do letných, ešte nevyrieši náš problém.

Ako predísť tomuto nepríjemnému ochoreniu?
Pokiaľ chodíte na plavárne a do sauny, vždy majte obuté šľapky, nevyzúvajte si ich ani pri vstupe do sprchy. Pleseň je nákazlivé infekčné ochorenie. Šíri sa veľmi ľahko a rýchlo a niektorí ľudia majú k nemu predispozíciu.

Nikdy nepoužívajte cudzí uterák, ani len na osušenie chodidiel, nákaza sa ľahko prenesie i touto cestou.

Nekupujte si topánky v second handoch!

Nikdy si nepožičiavajte topánky, ponožky alebo pančucháče!

Už počas zimy a jari, kedy ešte nosíte uzatvorené topánky alebo športovú obuv sa z nich čo najčastejšie vyzúvajte, ak máte obuv vlhkú, vymeňte si ju za suchú. Najmä vo vlhkých topánkach sa dobre darí plesni.

Nohy si umývajte aj viac razy cez deň, podľa potreby. Chodidlá si po kúpeli dôkladne dosucha vyutierajte aj medzi prstami. Potom ich natrite krémom proti poteniu, alebo proti plesni. Niekedy stačí prepudrovať antibakteriálnym púdrom priestor medzi prstami.

Nepoužívajte súčasne krém a púder.

Ak sa kúpete v hotelovej vani, vydezinfikujte si ju hypermangánom /dostať v lekárni/. Nebehajte po hotelovom koberci bez papúč alebo topánok, nikdy neviete, kto tam behal pred vami.

Dbajte na správnu výživu. Pred plesňami vás ochráni vitamín B a D. Ak nechty už nabrali žltkastý nádych, a štiepia sa, neexperimentujte a navštívte kožného lekára. Zväčša pomôže až radikálna liečba tabletkami, ktoré sú na lekársky predpis. Masti a tabletky z lekárne, môžu mať iba krátkodobý účinok.

Medzi ľudové rady patrí:
Odvar proti plesni
3 lyžice dubovej kôry povarte päť minút v 2,5 dl vody, potom nálev pridajte do nádoby s vodou, vložte nohy a doprajte im minimálne 20 minútový kúpeľ.

Pravidelné kúpele vo vode, do ktorej sme pridali lyžičku hypermangánu.

Potieranie propolisom.

Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!