lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 12 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Sobota, 20. August, , Dnes oslavuje Anabela
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Jarná krása III

  Spracoval(a) : Jana Osuska
Dátum : 26.4.2001
späť
Späť

Poslať
 

Napriek tomu, že je to šťastné obdobie, štyridsaťročná pokožka víta jar, nezriedka, v zlej kondícii. Laboratórne testy kozmetických firiem dokázali, že v tomto ročnom období jej pružnosť a elasticita dramaticky klesajú. Po zime si preto urobte silnú kúru, ktorej efekt bude pokožka cítiť aspoň najbližšieho pol roka.

Dôverujte maskám a ampulkám. Sú najvhodnejšie na oživenie zvädnutej pokožky. Obsahujú rastlinné výťažky, komplet vitamínov a minerálnych látok, ktoré pokožku intenzívne vzpružujú. Zostava 10-14 ampuliek je už takmer v každej sérii kozmetiky pre zrelú pokožku. Treba ich aplikovať každý deň večer, pod nočný krém. Po desaťdňovej kúre samy zistíte, že vrások je menej a pokožka je hladšia, jasnejšia a výraznejšie oddýchnutá. Tieto vynikajúce efekty môžete zosilniť, ak po ampulkách ,,naservírujete“ pokožke ďalší chod: masku. Aplikujte ju systematicky dvakrát týždenne – najlepšie z rodiny hydratačných masiek pre suchú pokožku alebo vám už známe prírodné masky./ Lady informovala /

Zoštíhlite tvár krémom. Pomocou moderných krémov je možné zoštíhliť nielen objem bokov, ale aj tvár. V parfumériach sú už aj preparáty na zoštíhlenie príliš bacuľatých líčok a podbradkov. Ich hlavným hrdinom je tá istá zložka ako v krémoch na zoštíhlenie tela: kofeín, ktorý pomáha spaľovaniu tuku uloženého pod pokožkou. Neobávajte sa, že po kúre tuk zmizne a vám zostane iba ovisnutá pokožka(tak ako po redukčnej diéte). Tieto krémy nielen zoštíhľujú, ale súčasne aj intenzívne vzpružujú.

Čítajte letáčiky a počítajte. Dermatológovia tvrdia, že čím dodávame pokožke viac rôznych aktívnych látok, tým je omladzovanie účinnejšie. Preto by sme mali krémy meniť, hľadať nové zložky (unikátny je napríklad ryžový olejček) a vyberať si také, ktoré majú niekoľko ,,hrdinov“ – napríklad súčasne retinol aj vitamín C.

Hormonálna terapia pre pokožku. Nie je pravda, že po štyridsiatke je pokožka odkázaná na rýchlejšie starnutie v dôsledku poklesu množstva ženských hormónov. Sú už krémy, ktoré vyrovnávajú ich nedostatok a od nich záleží, koľko vrások budete mať o päť alebo desať rokov. V 60. rokoch to boli napríklad krémy s placentou, ktoré síce vynikajúco pôsobili na pleť, ale hormóny, ktoré obsahovali, ohrozovali zdravie. Preto sa už v kozmetike nepoužívajú. Nahradili ich hormóny získané z rastlín, tzv. fytohormóny. V pokožke plnia funkciu prirodzených estrogénov a pre organizmus sú bezpečné. Ich najbohatším zdrojom je sója. Japonky, ktoré konzumujú priemerne 3,5 gramu sóje denne, majú neskôr nielen menopauzu, ale zároveň aj mladšiu pokožku. Už samotné šaláty alebo kotlety zo sóje sú dokonalou kozmetikou. Najlepšie je však spojiť ich s krémami, ktoré obsahujú sójové fytohormóny.

Diskusia k článku:

Chcela by som vedieť o aké ampulky na pleť myslíte, ako sa volajú čo obsahujú a kde ich kúpim.Ďakujem
Neregistrovaný - jarka, 26.4.2001 13:36
Chcela by som vedieť o aké ampulky na pleť myslíte, ako sa volajú čo obsahujú a kde ich kúpim.Ďakujem
Neregistrovaný - jarka, 26.4.2001 13:36
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!