lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
2 tém, a 17 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 6 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 01. December, , Dnes oslavuje Edmund
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Aká matka, taká Katka

  Spracoval(a) : Natália Krížová
Dátum : 2.8.2002
späť
Späť

Poslať
 

Aký otec, taký syn, vraví ľudové porekadlo a netvári sa vedecky. Ľudia už dávno zistili, že protiklady sa síce priťahujú, ale ich spojenie je veľmi dramatické. Ak chcete prežiť pokojnejší vzťah, či manželstvo, hľadajte v partnerovi svoje druhé ja.

Tajomstvo šťastného manželstva je odhalené. Vedci zistili, že muži si vyberajú za manželky ženy, ktoré im pripomínajú ich matky. Americkí vedci zverejnili dôkazy o tom, že ženy si hľadajú partnera, ktorý im pripomína otca. Britskí experti tvrdia to isté a Freud to povedal už dávno. A je viac ako pravdepodobné, že túto pravdu poznali ľudia aj predtým. Freud tvrdil, že ľudia sa zvyčajne zaľúbia do niekoho, kto sa im podobá, a kto  vonia podobne ako jeho rodina. “Pri výbere partnera podvedome hľadáme niekoho, kto by bol vhodnou matkou alebo otcom našich detí. To je evolučný prístup. Máme čoraz viac dôkazov, ktoré potvrdzujú, že naše gény hrajú pri výbere partnera významnú úlohu," tvrdí George Forster z Múzea vedy a objavov v anglickom Birminghame. Podľa neho je dosť vysoká pravdepodobnosť, že si vyberieme partnera s podobným fyzickým alebo psychologickým profilom, ako máme my. V tom vraj spočíva tajomstvo šťastného partnerstva. Nemusíme prekonávať veľké rozdiely, ľahšie sa chápeme a dokážeme si tolerovať pochopiteľné chybičky. Problémy nám spôsobuje potom už iba to, že sa nepodobáme len na partnerovu mamičku, ale podľa zákonov genetiky, aj na tú našu vlastnú, a to môže byť niekedy zdrojom konfliktov. S tým však už nič nenarobíte, čím viac sa budete brániť, tým to bude horšie. Ak bojuje človek proti svojim rodičom, bojuje proti sebe. Ak budete v sebe zabíjať svoju matku, budete zabíjať svoju podstatu. To, že si priznáme, že napriek podobnosti s matkou sme individualita so všetkým, čo k tomu patrí, je prejavom našej zrelosti, ktorú partner ocení.


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!