lady.sk
AKLINIK B 468X60

REKLAMA
MOBIVENAL banner 109x109 sutaz
 
 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
0 tém, a 0 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 18 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Utorok, 27. September, , Dnes oslavuje Cyprián
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Príbehy v znamení túžby sa dočkali knižného vydania

  Spracoval(a) : Gabika
Dátum : 22.11.2012
späť
Späť

Poslať
 

Príbehy v znamení túžby, ktoré pre exkluzívnu značku Carte Noire napísali poprední českí a slovenskí autori a ktoré boli od apríla tohto roku postupne uverejňované na stránkach www.kavavznamenituzby.sk, sa po pol roku dočkali knižného vydania. Zbierka všetkých pätnástich poviedok Príbehy v znamení túžby vychádza v spolupráci s vydavateľstvom Mladá fronta.

 

„Vydanie knihy Príbehov v znamení túžby nás veľmi teší, rovnako ako úspech, ktorý zaznamenali jednotlivé poviedky. Tie si mohli počas pol roka čitatelia nášho webu pravidelne čítať, a tak verím, že sa teraz k poviedkam radi vrátia tiež v knižnej podobe a vychutnajú si nielen samotné príbehy, ale aj fotografie Sáry Saudkovej. Navyše kniha je vždy veľmi pekným darčekom pod stromček,“ dopĺňa Renata Šiserová, Marketing Director Coffee ČR/SR Mondelez.

 

Ústrednou témou všetkých poviedok je túžba, teda emócia, ktorú káva Carte Noire vyjadruje a ktorú do svojich textov preniesli aj samotní autori. Slovenskí a českí čitatelia sa tak môžu tešiť na originálne príbehy z pera renomovaných osobností -  Jaroslava Rudiša, Haliny Pawlowskej, Sáry Saudkovej, Kláry Mandausovej, Tomáša Hanáka, Kateřiny Janouchovej, Ivy Frühlingovej, Marka Šindelku, Tamary Heribanovej, Evy Urbaníkovej, Jozefa Heribana, Kristiny Farkašovej, Jozefa Banáša, Oľgy Feldekovej a Michala Hvoreckého. Všetci spomínaní autori dostali priestor k vlastnému vyjadreniu toho, čo pre nich znamená túžba. Mnohé z poviedok sú však inšpirované priamo „kávou v znamení túžby“.

Koniec koncov vzťah ku káve má mnoho z nich s túžbou úzko spojený. Halina Pawlowská ho vystihla takto: Káva pre mňa znamená elixír života. Káva je úžasný dôvod, prečo sa zísť s kamarátkou, káva sa hodí ako alibi, keď sa mi nechce niečo robiť, káva je skvelá zámienka, keď sa chcem hrať na cudnú a nechcem otvorene povedať:" poď sa so mnou milovať!"

Okrem poviedok čakajú na čitateľov vo vnútri knihy originálne fotografie Sáry Saudkovej, taktiež jednej z autoriek, ktorá zažiarila so svojou poviedkou Túžba. „Lákalo ma aj zadanie napísať príbeh inšpirovaný túžbou, bez akéhokoľvek obmedzenia, to sa vám píše úplne samé. S predstavivosťou nemám problémy a rada ju ventilujem - do fotografií alebo aj do písania. Nie je v tom veľký rozdiel. Navyše sa mi páči, že téma kampane je spojená s vôňou a pôžitkami, a ja som pôžitkár,“ uzatvára.

 


Diskusia k článku:

Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!