lady.sk
AKLINIK B 468X60

 
Napíšte nám svoje otázky, pripomienky, návrhy, nápady, požiadavky na redakcia(`na`)lady.sk
 
PRIHLÁSENIE


  Zapamätať heslo

Nová registrácia
Zabudnuté heslo

Registráciou získavate ochranu mena v poradni a v komentároch k článkom.
 
PORADŇA

Dnes pribudlo:
1 tém, a 4 reakcií.
Včera pribudlo:
1 tém, a 4 reakcií.

 
Z ARCHÍVU
 
Štvrtok, 08. December, , Dnes oslavuje Marína
  KATALÓG Informácie    Pridať firmu 
Móda, módne odevy, bielizeň Obuv, kabelky Módne doplnky, klenotníctva Kozmetika, parfuméria Skrášľovacie salóny, služby, pobyty Zdravie, výživa
Hinterstoder Wurzeralm- zimný šport pred vašimi dverami

  Spracoval(a) : Peter
Dátum : 15.10.2014
späť
Späť

Poslať
 

Lyžiarsky šport a potešenie zo snehu v srdci Rakúska

Lyžiari športovci si tu nájdu výzvy tak, ako aj rodiny s deťmi objavia optimálne podmienky pre oddych a potešenie z lyžovania. Rozmanitosť lyžiarskeho regiónu Hinterstoder-Wurzeralm v Hornom Rakúsku vás presvedčí tak dobrou dostupnosťou, rozmanitými zjazdovkami, výbornou infraštruktúrou – prvá 10-sedačková kabínová lanovka v Hornom Rakúsku – ako aj úžasnou panorámou na vrchu a množstvom atrakcií a ponúk. Obe lyžiarske strediská sú pohodlne dostupné verejnými dopravnými prostriedkami alebo po diaľnici A9.

Jediná pretekárska dráha svetového pohára FIS v Hornom Rakúsku a športové stretávanie sa

Ten, kto sa chce vydať po stopách jedného z najznámejších synov tohto regiónu, by mal začať na trati svetového pohára Hannes-Trinkl v Hinterstoderi. Na 3,5 kilometroch náročnej zjazdovky tam nájde zjazdovku plnú výziev s maximálnym sklonom 60 % a možno stretne aj tohto úspešného lyžiara, ako si carvuje oblúčiky vo svojom domovskom regióne. Lyžiarske stredisko dosahuje nadmorskú výšku 2.000 metrov a zimným športovcom tak ponúka obzvlášť dobrú záruku snehu na 40 kilometroch zjazdoviek.  Miesto konania svetového pohára, Hinterstoder, okrem toho ponúka dokonalé tréningové a pretekárske podmienky pre spolky a firmy na zjazdovkách všetkých stupňov obtiažnosti.

O zábavu sa postará SnowTrail s vlnitou dráhou a ostrými zákrutami, rýchlostnou dráhou a permanentnou pretekárskou dráhou s meraním času.  Trénovaní lyžiari si svoju výzvu nájdu na zjazdovke Inferno s maximálnym sklonom 70 %.

Zábavný park (Fun-Park) každý rok plánujú a tvoria skúsení snowboarderi, ktorí sa vyznajú v snowboardovej scéne a preto sa považuje za najlepší park v Hornom Rakúsku. Na trati dlhej 300 metrov na vás čakajú raily, boxy a dvojitý kicker-line.

Zimný svet Wurzeralm

Lyžiarske stredisko vo Wurzeralm sa ešte aj dnes považuje za tajný tip. Optimálne podmienky si tu nájdu predovšetkým rodiny a tí, ktorí hľadajú uvoľnený zážitok z lyžovania. Wurzeralm ponúka radosť z lyžovania na 22 kilometroch zjazdoviek s úžasnou horskou panorámou. Najrýchlejšia pozemná lanovka sveta dopraví hostí v najkratšom čase na vrcholovú stanicu Wurzeralm. V tomto prírodnom snehovom raji nájdete jedinečné, dlhé a široké zjazdovky. Obzvlášť slnečná zjazdovka Gammeringabfahrt s dĺžkou 4,5 km patrí k najkrajším zážitkom pre rodiny. Ponuku dopĺňa množstvo zážitkových zjazdoviek s vlnitou dráhou, haďou dráhou, rýchlostnou traťou a permanentnou pretekárskou dráhou s meraním času. Špeciálne ponuky, ako rodinná nedeľa so zážitkovými stanicami a výhernými hrami, ako aj výhodami pre celú rodinu, sa postarajú o dokonalý lyžiarsky deň.

Ústretovosť voči rodinám je pre nás PRIORITOU

Rodiny s deťmi nájdu v Hinterstoder a Wurzeralm prehľadné lyžiarske stredisko s množstvom atrakcií pre tých najmenších. Detské parky (Sunny Kids Parks) ponúkajú cvičné vleky, lyžiarsky kolotoč, dopravníkové pásy, čarovný koberec a vlnité dráhy. Množstvo chát vás pozýva oddýchnuť si, slniť sa a vychutnať si domáce špeciality.

Ústretovosť voči rodinám však v tomto lyžiarskom regióne dopĺňajú aj rodinné ponuky. Deti mladšie ako 10 rokov (ročník 2005) v sprievode jedného rodiča si tak môžu užívať deň v lyžiarskom stredisku už za 2 eurá (potrebný dôkaz o rodinnej príslušnosti). Ten, kto región navštevuje častejšie a rozhodne sa pre sezónnu kartu, dostane sezónnu kartu Sunny Card pre deti zdarma. Všetky informácie o cenách a ponukách nájdete podrobne rozpísané na www.hiwu.at

 

Lyžiarska zima 2014/2015 so službami, zážitkami a množstvom noviniek

Žiadne čakanie na permanentky

Ako prvé lyžiarske stredisko Horného Rakúska ponúka región Hinterstoder a Wurzeralm predaj lyžiarskych permanentiek on-line. Môžete si ich rezervovať na www.hiwu.at . Ten, kto si ponechá svoju KeyCard, si ako denný turista zakaždým môže znovu nabiť svoju kartu on-line a ušetrí si tak státie v rade do pokladne počas frekventovaných dní. Permanentky od 2 dní posielame poštou. On-line môžete kúpiť aj darčekové poukazy. Ostatné možnosti sú k dispozícii už dlhšie: ten, kto cestuje autom, si po ceste do lyžiarskeho strediska môže na vybraných čerpacích pumpách BP kúpiť dennú permanentku. Okrem toho, dostanete na mieste, vedľa hlavnej pokladne, lyžiarske permanentky aj v samoobslužnom automate v oblasti pokladní, a počas veľmi frekventovaných dní aj v mobilnom ticket-servise „MobiTick“, prostredníctvom ktorého si môžete kúpiť denné permanentky už na parkovisku. „Prečo by mal hosť lyžiarskeho strediska tráviť svoj cenný voľný čas čakaním v rade pri pokladni? Ponúkame množstvo alternatív, ktoré vám umožnia priamu cestu od auta, alebo autobusu, k lanovke“, hovorí Helmut Holzinger.

Tematické zjazdovky pre každé gusto

Na nových tematických zjazdovkách môžete prebádať obe lyžiarske strediská - napríklad „Höss-Totale“, najdlhší zjazd regiónu (s výškovým rozdielom 1.400 m) alebo „Höss-Tour“ v Hinterstoder. Tematické zjazdovky „Panoramarunde“ s najkrajším výhľadom ponad štíty hôr a „Bärenachter“ ponúkajú dobrú príležitosť spoznať Wurzeralm.

Investície do infraštruktúry – nová chata Bärenhütte 

Podniky prevádzkujúce lanovky musia každý rok investovať do infraštruktúry zariadení, do zasnežovania a vlekových zariadení. Takisto tvorí aj gastronómia lyžiarskeho regiónu dôležitý faktor pre pohodlie hostí. V regióne Hinterstoder a Wurzeralm čaká na hostí množstvo útulných chát s kulinárskymi dobrotami z regiónu. Za centrálnu gastronomickú inštitúciu v Hinterstoderi sa považuje chata Bärenhütte v Hutterer Böden. Chata je zrenovovaná a ponúka atraktívne priestory pre skupinové podujatia, akými sú vyhlasovania víťazov, lyžiarske kurzy alebo uzavreté firemné podujatia. Celkovo je v tejto separovanej časti k dispozícii 80 miest pre nerušené podujatia počas plnej prevádzky chaty.  „Investovali sme veľmi veľa, aby sme skupinám športovcov, spolkom a predovšetkým aj firmám mohli ponúknuť optimálne podmienky pre ničím nerušené podujatia. Veríme, že tak aj naďalej budeme zvyšovať atraktívnosť nášho regiónu v súvislosti s firemnými podujatiami“, verí Helmut Holzinger.

Inovatívna ponuka služieb zahŕňa aj 145 nových, moderných lyžiarskych úschovní, ktoré sú k dispozícii pri údolnej stanici Hinterstoder. Za 3 eurá denne si môžete vo vykurovaných lyžiarskych debnách uložiť dva páry lyží, lyžiarky a palice, lyžiarky vyschnú a vy si ušetríte ich prevoz z hotela alebo z domu. Rodinná úschovňa stojí 5 eur na deň, úschovňa pre dve výstroje na celú sezónu 99 eur.

Highlighty medzi podujatiami 2014/15

Okrem veľkého lyžiarskeho openingu na začiatku decembra plánujeme aj tento rok opäť množstvo veľkolepých podujatí. Medzi iným aj veľkú snehovú slávnosť „Schneefest“ s Marcom Pircherom, ktorá sa uskutoční 04.01.2015 v Hinterstoderi. 24.01.2015 sa opäť uskutoční veľký rodinný lyžiarsky deň v stredisku Wurzeralm. Počas tohto dňa môžu malí i veľkí nazrieť za kulisy a zblízka spoznať snehové delá a všetky možné zariadenia, ktoré sa používajú na zjazdovke. Počas aktuálnej sezóny už prebiehajú aj prípravy na oba plánované lyžiarske preteky svetového pohára, ktoré sa uskutočnia počas sezóny 2015/16.

 

 


Diskusia k článku:

It’s genuinely a good and helpful piece of facts. I am pleased that you only shared this beneficial info with us. Please remain us up-to-date like this. Many thanks for sharing.
Neregistrovaný - , 24.9.2021 02:28, francine.cobbs(`na`)yahoo.com
Príspevok :
Autor :
E-mail :
Prispievate ako neregistrovaný používateľ. Prihlásiť sa môžete v ľavom stĺpci.
NAJČÍTANEJŠIE
 
REKLAMA
BIOTRUE banner 109 sutaz
 
REKLAMA
 
PARTNERI
Slovensky paraolypijsky vybor
 
NAJNOVŠIE
 
HĽADAŤ

v článkoch
v poradni
v katalógu
 
 
(c)2016 Fornet. Všetky práva vyhradené. redakcia(`na`)lady.sk
Nezodpovedáme za obsah príspevkov pridaných zvonku!!!